Hrvatski Telekom Prva liga, 25. kolo, 17.03.2019, 17:30 h, Rujevica, gledatelja: 4.347

Branimir Korać • nedjelja, 17.03.2019.

Iako je nastupila još jednom značajno oslabljena, Rijeka je na Rujevici slavila protiv Osijeka, izravnog konkurenta u borbi za drugo mjesto...

Kriza Osječana traje i dalje, upisan je novi poraz i to vrlo bolan protiv izravnog konkurenta u borbi za drugo mjesto. U zadnja četiri kola Osijek je gubio od vodećeg dvojca ali s obzirom na ambicije, u tim susretima sigurno je očekivao više.

Na Rujevicu je došao po sva tri boda, ali na kraju je podbacio i upisao je poraz. Riječani su unatoč silnim problemima s izostancima uspjeli doći do sva tri boda, u prvom poluvremenu stekli su prednost, Osijek je smanjio zaostatak, ali vrlo brzo se ponovno našao u minusu od dva gola i priči je bio kraj.

Domaćin je stigao do prednosti već u desetoj minuti. Osijek je izgubio loptu na svom dijelu terena, a Tibor Halilović je bez previše razmišljanja opalio s 20-ak metara u donji kut.

Desetak minuta kasnije prijete i gosti preko Abazaja koji se sjurio u kazneni prostor Rijeke, ali je Dario Župarić u posljednji trenutak blokirao ovaj pokušaj.

U 30. minuti Rijeka dolazi do drugog pogotka. Murić je nabacio s lijeve strane, najviši u skoku bio je mladi Lepinjica koji glavom šalje loptu u mrežu.

Do kraja prvog dijela mreže se više nisu tresle iako je bilo ponešto prijetnji na svakoj strani.

U drugom poluvremenu Osijek je skoro smanjio u 70. minuti kada je Gabrijel Boban sjajno opalio izvana, ali Sluga je fantastično reagirao da bi u 82. minuti Osijek ipak smanjio. Lopa je nabacio iz kornera, a Ejupi je postigao svoj prvi gol nakon godinu i pol.

I kada se činilo da bi Osijek mogao pritisnuti i vratiti se u susret, Rijeka je povećala prednost. U 86. minuti Puljić je postavio konačnih 3:1 i tim golom riješio pitanje pobjednika.

U završnici su Osječani prijetili, ali rezultat se ipak nije mijenjao.