Ligue 1, 30. kolo, 31.03.2019, 17:00 h
Nantes
Nantes 2:3 Lille
Lille

Lille sjajnim preokretom došao do slavlja, Eysseric promašio kazneni udarac za izjednačenje

Jan Šneler • nedjelja, 31.03.2019.

U sjajnom susretu Nantesa i Lillea u 30. kolu francuske Ligue 1, do sva tri boda došli su gosti, ali Nantes ima za čime žaliti jer je imao sve u svojim rukama...

Čak pet golova, tri jedanaesterca i veliki preokret. To su riječi kojima se može opisati sjajan dvoboj Nantesa i Lillea u 30. kolu Ligue 1. Nantes je imao sve u svojim rukama, vodstvo od dva razlike pola sata prije kraja, ali sjajni gosti su uspjeli napraviti preokret i doći do slavlja.

Ako bismo susret sudili po prvom dijelu, ne bismo sigurno očekivali ovakav rasplet. Prvo poluvrijeme nije bilo pretjerano uzbudljivo. Valja izdvojiti potencijalni kazneni udarac u 31. minuti koji je sudac nakon konzultiranja VAR-a ipak poništio. Imao je Lille priliku krajem prvog dijela, ali Luiz Araujo nije bio precizan.

U nastavku susreta vidjeli smo pravi festival pogodaka. U 53. minuti Nantes je dobio kazneni udarac nakon pregledavanja videosnimke, a Valentin Eysseric doveo je domaće u vodstvo. Samo dvije minute kasnije, Kalifa Coulibaly zabio je glavom za 2:0 i domaći su na najbolji mogući način otvorili drugi dio susreta.

Ipak, vrlo brzo Lille je odgovorio. U 62. minuti Rafael Leao je zabio za smanjenje vodstva, a onda su u narednih osam minuta gosti došli do još dva pogotka. Prvo je Nicolas Pepe precizno izveo kazneni udarac u 68. minuti da bi minutu kasnije Jonathan Bamba potpuno šokirao domaće navijače i postavio 2:3.

Nantes je ipak dobio još jednu veliku priliku. U 83. minuti, treći jedanaesterac na utakmici je sviran i novu priliku dobio je Eysseric. Prvi put napadač Nantesa bio je precizan, no sada je prilično loše tukao i propustio donijeti svojoj momčadi izjednačenje.