CSKA i Fenerbahče lakoćom do pobjeda, Baskonia i Žalgiris nastradali na gostovanjima

Petar Jenjić • utorak, 16.04.2019.

Odigrane su dvije prve utakmice četvrtfinala Eurolige, a do glatkih su pobjeda stigli CSKA i Fenerbahče koji su bili bolji od Baskonije odnosno Žalgirisa...

Moskovski CSKA nije imao prevelikih problema u prvoj utakmici protiv Baskonije na domaćem terenu, ruska momčad u konačnici je slavila rezultatom 94:68 . Nakon prvog poluvremena domaćin je imao tek četiri koša viška (44:40), ali odličnom trećom četvrtinom, koju je dobio s 29:12, prelomio je susret u svoju korist.

Najbolji je u redovima pobjedničke momčadi bio Sergio Rodriguez s 19 poena i pet asistencija, Cory Higgins dodao je 12 koševa, a Nando De Colo 11 poena.

Momčad Velimira Perasovića predvodio je Shavon Shields sa 17 koševa, dok su po 12 poena dodali Vincent Poirier (pet skokova) i Darrun Hilliard.

Pobjedu s još većom razlikom upisao je Fenerbahče na domaćem parketu protiv Žalgirisa. Turska je momčad nanijela težak poraz Litavcima koji se nisu mogli sastaviti s loptom u napadu. Susret su okončali sa samo 43 poena, a u drugoj i četvrtoj četvrtini ubacili su tek po osam koševa.

Najbolji je u redovima Fenerbahčea bio Nikola Kalinić sa 16 koševa, Marko Gudurić dodao je 13 poena, a Erick Green 12 poena.

Jedini dvoznamenkast kod gostiju bio je Marius Grigonis s deset koševa.