Cibona povela u seriji protiv Splita, gosti imali i dvoznamenkastu prednost

Branimir Korać • subota, 04.05.2019.

U prvoj utakmici polufinalne serije hrvatskog prvenstva Cibona je bila bolja od Splita s 89:82. Gosti su imali dobrih razdoblja igre i Cibosi nisu lako slavili...

Vrlo zanimljivo bilo je u prvom polufinalnom dvoboju između Cibone i Splita. Završilo je 89:82 za Cibose, ali Split je pokazao kako ima svojih aduta u ovoj seriji. Unatoč očajnom otvaranju utakmice, Cibosi su ipak na kraju slavili.

Otvorila je Cibona utakmica s 0:11, u prve tri i pol minute nije mogla do koša, a Split je krenuo odlično i nije mogao promašiti.

Cibona je krenula u hvatanje priključka i pokušavala smanjiti zaostatak, ali Split je igrao odlično i vratio se na dvoznamenkastu prednost sredinom druge dionice.

Ipak, do poluvremena Cibona se oporavila i uspjela je minutu prije odlaska na odmor smanjiti na samo poen zaostatka kada je Marin Rozić smanjio na 46:45.

U drugo poluvrijeme Cibosi ulaze serijom 8:0, preuzimaju vodstvo i kontrolu nad susretom. Svih osam poena ubacio je Damir Markota i do kraja susreta Cibona više nije ispustila nijednom vodstvo.

Split s druge strane nije dopustio Cibosima da se u potpunosti odvoje, bio im je za petama, ali Bundović i Rozić u zadnje četiri minute stvorili su razliku, a Markota novom tricom 40 sekundi prije kraja postavio je konačnih 89:82.

Markota je ubacio 24 poena uz devet skokova, a Bundović je dodao 19 poena. Kod Splita Ivan Vrgoč ubacio je 17 poena, a Pavle Marčinković 16 uz sedam skokova i pet osvojenih lopti.