Novak Đoković bez izgubljenog seta izborio dvoboj s Dominicom Thiemom

Petar Jenjić • četvrtak, 06.06.2019.

Prvi igrač svijeta Novak Đoković plasirao se u polufinale Roland Garrosa pobjedom u tri seta protiv Nijemca Alexandera Zvereva...

Niti drugi današnji četvrtfinale na Roland Garrosu nije potrajao dugo. Nakon što je ulazak među četiri izborio Dominic Thiem, to je za rukom pošlo i Novaku Đokoviću koji je u tri seta slavio protiv Alexandera Zvereva.

Prvi igrač svijeta svladao je Nijemca sa 7:5, 6:2, 6:2 nakon dva sata i deset minuta igre. Đoković se tako vraća u polufinale Roland Garrosa po prvi puta od 2016. godine.

Prvi set bio je vrlo izjednačen, a stvari su jako dobro izgledale za Zvereva kada je napravio break za vodstvo 5:4. Međutim, s dva uzastopna breaka uzvratio je Đoković, a tako i dobio prvi set.

Odmah na početku drugog seta srpski tenisač dolazi do breaka i vodstva 3:0, a do kraja još jednom uzima servis protivniku. U trećem setu igrači su držali servis sve do 3:2, a tada je posustao Zverev koji do kraja više nije dobio nijedan gem.