Donna Vekić malo na travi, malo u dvorani, ali na kraju ipak u polufinalu

Branimir Korać • petak, 14.06.2019.

Donna Vekić izborila je prolaz u polufinale turnira u Nottinghamu. Vekić je u četvrtfinalu svladala Kristinu Mladenović u dva seta za sat i 45 minuta igre...

Niti danas nije moglo proći bez kiše u Nottinghamu i program je prekidan i razvučen na veći dio dana. Fio meča Donna Vekić i Kristina Mladenović odigrale su na travi, ali kiša je nakon toga natjerala igračice u dvoranu.

U takvim uvjetima nije bilo jednostavno igrati, ali Donna je uspjela izdržati sve izazove i doći do pobjede 7:5, 6:4.

U meč je ušla jako dobro i povela je odmah uz break s 2:0 te je prednost održavala sve do servisa za set. Kod 5:4 ipak ulazi u probleme i Mladenović poravnava. Francuskinja ipak nije dugo bila u egalu te je u 11. gemu Vekić ponovno došla do breaka i povela sa 6:5 te nakon toga uzela set.

Slična priča u drugom setu. Donna je ponovno rano došla do breaka, Mladenović uspjela poravnati i odmah nakon toga izgubiti i servis i set.

U polufinalu Vekić će igrati protiv Tatjane Marije koja je izbacila Ajlu Tomljanović. Vekić je slavila u jedinom dosadašnjem meču, prošle godine u Hobartu sa 6:4, 6:2.