Copa America 2019., skupina C, 1. kolo, 18.06.2019, 01:00 h, Sao Paulo, Estádio do Morumbi, gledatelja: 23.253

Branimir Korać • utorak, 18.06.2019.

Japan je uz Katar reprezentacija koja nastupa na ovogodišnjoj Copa Americi s pozivnicom, a za razliku od Katarana koji su na startu upisali remi, Japanci su glatko poraženi...

Hiroki Abe
66'
11
Koji Miyoshi
66'
18
Shinji Okazaki
79'
Pablo Hernández
78'
21
Óscar Opazo
80'
19
Júnior Fernándes
87'
Reinaldo Rueda

Katar je u Brazil doputovao s jakom postavom, svojom vjerojatno i najjačom te je pokazao protiv Paragvaja kako napreduje i nije bio ništa lošiji. Za razliku od njega Japanci su razočarali organizatora i doputovali su s olimpijskom reprezentacijom i bez povećeg broja glavnih zvijezda.

U takvom sastavu Japan nije mogao previše napraviti protiv branitelja naslova Čilea i dok nije izgledao toliko loše u igri prema naprijed, jako teško se nosio s napadima Čileanaca i tu je bio problem.

Čile je potvrdio kako ima visoke ambicije i ove godine te je s visokih 4:0 slavio u ovom susretu. Dva gola zabio je u zadnjih deset minuta te poraz Japana izgleda još ružnije nego što je možda trebao izgledati.

Čileanci su poveli u 41. minuti pogotkom Ericka Pulgara. Korneri su uvijek rak rana Japana, a tako je bilo i ovdje gdje je Pulgar bio najviši u skoku nakon ubačaja Charlesa Aranguiza i glavom zabio za 1:0.

U 54. minuti Japanci nisu imali niti sreće. Eduardo Vargas pucao je izvana, lopta je na putu do gola pogodila nekog od japanskih braniča te skrenula u mrežu.

U završnici susreta uslijedila su još dva pogotka. Prvo je u 82. minuti nakon ubacivanja Aranguiza iz drugog plana utrčao Alexis Sanchez i glavom iz blizine poslao loptu pod gredu da bi već u sljedećoj minuti Sanchez dugačkom loptom proigrao Vargasa, a ovaj prebacio istrčalog vratara Keisukea Osaka.

U konačnici uvjerljiva, ali i očekivana pobjeda Čilea koji brani naslov prvaka osvojen na posljednja dva izdanja Copa Americe.