Vodeni sportovi

Mađarska će sanjati Jokovića i Barakude, Hrvatska treća na svijetu!

Petar Jenjić • subota, 27.07.2019.

Hrvatska vaterpolska reprezentacija svladala je Mađarsku u utakmici za treće mjesto s 10:7 te osvojila broncu na Svjetskom prvenstvu...

Svjetsko vaterpolsko prvenstvo ipak je završeno u pozitivnom tonu. Hrvatska je u utakmici za treće mjesto odigrala jako dobro i na krilima Mare Jokovića te stigla do pobjede protiv Mađarske rezultatom 10:7.

Nije možda krenulo kako se priželjkivalo, s obzirom na to da Hrvatska nije iskoristila tri igrača više. Međutim, sljedeća dva nisu bila preveliki problem te su Barakude od starta tjerale Mađare da hvataju rezultat.

Nakon prve četvrtine Hrvatska je imala vodstvo od 2:1, a u drugoj dionici igralo se gol za gol pa je tako i na poluvremenu imala minimalnu prednost (4:3).

Početkom nastavka susreta Hrvatska je prvi puta na susretu povela s dva razlike, a vrlo brzo, drugim uzastopnim pogotkom Jokovića, i tri razlike (8:5).

U male probleme ušle su Barakude nakon toga jer su Mađari postigli dva brza gola, ali više od toga nije išlo. Ponovno je poentirao Joković, a pobjedu je potvrdio Hrvoje Benić.

Joković je susret zaključio sa šest golova, svi drugi postigli su po jedan. Kod Mađara su Krisztian Manhercz i Balazs Harai postigli po dva gola.

SP, utakmica za 3. mjesto:
Hrvatska - Mađarska 10:7

Hrvatska: Marko Bijač (11 obrana), Marko Macan, Loren Fatović, Luka Lončar 1, Maro Joković 6, Hrvoje Benić 1, Ante Vukičević, Andro Bušlje, Lovre Miloš 1, Josip Vrlić, Anđelo Šetka 1, Javier Garcia Gadea, Ivan Marcelić

Mađarska: Viktor Nagy (11 obrana), Daniel Angyal 1, Krisztian Manhercz 2, Gergo Zalanki 1, Marton Vamos 1, Tamas Mezei, Tamas Sedlmayer, Szilard Jansik, Zoltan Pohl, Denes Varga, Bence Batori, Balazs Harai 2, Soma Vogel

Kretanje rezultata: 0:1 Harai, 1:1 Lončar, 2:1 Joković, 2:2 Vamos, 3:2 Joković, 3:3 Manhercz (p), 4:3 Miloš, 5:3 Joković (p), 5:4 Angyal, 6:4 Šetka, 6:5 Manhercz, 7:5 Joković, 8:5 Joković (p), 8:6 Harai, 8:7 Zalanki, 9:7 Joković, 10:7 Benić