Bayern u iščekivanju Perišića rutinski svladao Energie Cottbus

Jan Šneler • ponedjeljak, 12.08.2019.

U prvom kolu Kupa Njemačke, aktualni pobjednik Bayern svladao je na gostovanju Energie Cottbus i tako rutinski došao do sljedeće faze natjecanja...

Iako nisu imali prejednostavan posao, nogometaši Bayerna pobjedom su krenuli u obranu naslova Kupa Njemačke. Dok se čeka finaliziranje velikog transfera Ivana Perišića u redove bavarskog giganta, Bayern se uspješno plasirao u drugo kolo Kupa Njemačke pobjedom protiv Energie Cottbusa.

Bayern je u susret krenuo s prilično jakom postavom. Od prve minute startao je Benjamin Pavard dok je drugo veliko pojačanje Bayerna Lucas Hernandez počeo s klupe. Ipak, nije sve išlo kako su zamislili Niko Kovač i njegovi igrači.

Bavarci su bili uvjerljiviji, dominantniji, ali Cottbus se odlično branio. Tek u 32. minuti Bayern je poveo preko Roberta Lewandowskog, ali i do tog pogotka je došlo nakon sjajne obrane domaćeg vratara. Usprkos podređenosti Cottbus je na poluvremenu imao aktivni rezultat.

U nastavku ponovno gledamo pritisak Bayerna, a od 63. minute Kovač je uveo Leona Goretzku. Taj potez pokazao se sjajnim jer je dvije minute kasnije Goretzka asistirao Kingsleyju Comanu za drugi pogodak Bayerna. Sada su Bavarci mogli odahnuti jer je bilo gotovo nemoguće da Cottbus koji je u dosadašnjem dijelu susreta uputio svega dva udarca, uspije napraviti čudo.

Konačna potvrda Bayernove pobjede došla je u 85. minuti kada je Lewandowski drugim golom donio Bayernu vodstvo od 3:0. Počasni pogodak za domaći sastav postigao je Berkan Taz duboko u sudačkoj nadoknadi preciznim udarcem s bijele točke.