Velika greška Adriana nije koštala Liverpool, Norwich do prvog hat-tricka u Premier ligi nakon 26 godina

Petar Jenjić • subota, 17.08.2019.

Odigrano je još pet utakmica 2. kola engleskog Premiershipa, a posebno vrijedi izdvojiti hat-trick Teemu Pukkija u pobjedi Norwicha, kao i pobjedu Liverpoola na neugodnom gostovanju kod Southamptona...

Drugu pobjedu upisao je Liverpool koji je samo tri dana nakon iscrpljujuće utakmice Superkupa protiv Chelsea gostovao kod neugodnog Southamptona. Ipak, nakon sporijeg većeg dijela prvog poluvremena, Redsi su poveli u samoj završnici, a u drugom poluvremenu potvrdili pobjedu, 11. zaredom u Premiershipu, iako su strepili u završnici zbog kiksa vratara.

Kada pogledamo prvo poluvrijeme, uloge momčadi kao da su se zamijenile. Southampton je bio u nadređenom položaju te imao nekoliko jako dobrih prilika za postizanje pogotka, ali Adrian je bio siguran na vratima.

Tako je u 21. minuti Ward-Prowse ubacio iz kornera, Yosihda pucao glavom s pet metara, no vratar Liverpool čisti s gol linije. I dalje je prijetio domaćin, ali nije postigao gol, nakon čega je stigla kazna.

Igrala se prva minuta sudačke nadoknade, malo prostora pronašao je Sadio Mane za udarac s ruba kaznenog prostora i neobranjivo pogodio suprotni kut.

U nastavku susreta Redsi su se probudili i više su igrali na suparničkoj polovici. Tako je Mohamed Salah imao čistu šansu u 55. minuti kada je sam istrčao pred golmana, no nije uspio matirati Gunna.

Čisti zicer imao je Firmino deset minuta kasnije, ali iskupio se u 71. minuti. Brazilac je projurio pokraj braniča i pucao s ruba šesnaesterca u sami kut za 2:0 vodstvo svoje momčadi.

Nastavio je Liverpool prijetiti, mogao doći i do trećeg gola, ali zato je stigla kazna na drugoj strani. Adrian je jako loše reagirao i pri pokušaju ispucavanja pogodio Dannyja Ingsa koji skreće loptu u gol.

Ipak, rezultat se do kraja više nije promijenio.

Do prve pobjede sezone stigao je Bournemouth koji je slavio na gostovanju kod Aston Ville s 2:1. Oba pogotka postigao je u prvom poluvremenu, a u drugom domaćin je uspio samo ublažiti drugi poraz u sezoni.

Nakon samo dvije minute igre Bournemouth je došao do vodstva. Heaton je skrivio jedanaesterac nad Wilsonom, a Josh King bio siguran izvođač. Nakon 100 sekundi igre bio je to najraniji pogodak iz penala još od veljače 2015. godine.

Deset minuta kasnije stigla je "bomba" iz daljine. Harry Wilson stigao je do lopte i s dvadesetak metara poslao loptu od stative u gol. Od početka prošle sezone isti je igrač postigao deset golova van kaznenog prostora, više od ijednog igrača u prve četiri engleske lige.

Sve do 72. minute rezultat se nije promijenio, a tada je Aston Villa smanjila zaostatak. Do lopte je na dvadesetak metara stigao Douglas Luiz i sjajno pogodio pod samu gredu.

Everton je na domaćem terenu minimalno svladao Watford, a do pobjedničkog gola stigao je u desetoj minuti. Lucas Digne dugačkom je loptom proigrao Bernarda koji se izborio za prostor u šesnaestercu i pogodio u bliži kut.

Nakon glatkog poraza od Liverpoola, Norwich je lakoćom svladao Newcastle na domaćem terenu, i to zahvaljujući sjajnom Teemu Pukkiju koji je postigao hat-trick za slavlje od 3:1.

Prvo je pogodio u 32. minuti kada je jedan odbijanac sjajno skrenuo pod gredu. U 63. minuti pogodio je za 2:0, a treći pogodak u 75. minuti nakon što mu je Cantwell lijepo ostavio loptu, a Finac pospremio u gol.

Tako je postao prvi igrač Norwhicha koji je postigao hat-trick u Premiershipu još od Efana Ekokua iz 1993. godine.

U samoj završnici poraz gostiju ublažio je Jonjo Shelvey.

Brighton i West Ham odigrali su bez pobjednika 1:1. Čekićare je u vodstvo doveo Chicharito nakon sat vremena igre, da bi četiri minute kasnije konačan rezultat postavio Trossard.