HT Prva liga, 5. kolo, 18.08.2019, 20:00 h, Rujevica
Suci: Duje Strukan (Split), Goran Perica (Šibenik), Hrvoje Radić (Split)
Antonio Mirko Čolak 34'
1:1(1:0) Osijek
Mihael Žaper 87'
Osijek

Žaper u finišu donio poravnanje Osijeku pa ga od poraza spašavali Ivušić i okvir gola

Branimir Korać, Mihaela Bradovski • nedjelja, 18.08.2019.

U zadnjem susretu petog kola HT Prve lige Osijek je gostovao na Rujevici gdje je odigrao 1:1 s domaćom Rijekom. Do remija su gosti došli pogotkom u završnici susreta, a u posljednjim sekundama domaćin je propustio meč loptu...

Kao što je i najavljivao, Igor Bišćan povukao je neke izmjene u sastavu iako nije išao baš radikalno i mijenjao svih 11 kao što je znao napraviti Nenad Bjelica. I trener Riječana bio je svjestan da bi to u ovom dvoboju značilo predaju bodova Osječanima.

U prvih pola sata susreta viđena je tek jedna opasnija situacija pred golom oba protivnika i to kada je Čolak pucao, a Ivušić obranio, no drugi pokušaj Čolaka u 34. minuti ipak je donio vodstvo Riječanima. Kvržić je ubacio iz prekida, Čolak je bio najviši u skoku i glavom prebacio loptu u mrežu.

Do kraja prvog dijela Osječani su u nekoliko navrata zaprijetili, najopasnije kada je Marić prebacio istrčalog Prskala, ali Smolčić je spasio ispred prazne mreže-

U drugom dijelu Osječani su pritisnuli tražeći poravnanje i imali su nekoliko vrlo izglednih situacija. Prvo je Prskalo bio vrlo dobro postavljen i zaustavio je pokušaj Kleinheislera, a vratar Riječana najbolje je reagirao u 69. minuti s dvije krasne obrane.

Mirko Marić iskosa je ušao u 16 metara, prvi pokušaj Prskalo je odbio rukama, lopta se vratila Mariću, ali iz drugog pokušaja Prskalo mu brani nogama.

Pritisak Osječana isplatio se u 86. minuti. Lijepa akcija gostiju i inteligentno proigravanje debitanta Igora Silve koji je krasno vidio samo Žapera, a mladi veznjak Osijeka zabija s desetak metara za 1:1.

Nakon toga burno je bilo na obje strane. Prvo je Prskalo sjajno obranio pokušaj Silve koji se prošetao kroz riječku obranu, a zatim ziceri na drugoj strani. Prvo Ivušić brani zicer jedan na jedan Čolaku, a zatim lopta dolazi do Kvržića koji je opalio snažno s ruba 16 metara i zatresao vratnicu.

Ostalo je 1:1, a ne bi bilo nepravedno niti da su dobili Riječani ni Osječani. U svakom slučaju dobra utakmica.