HT Prva liga, 5. kolo, 17.08.2019, 19:00 h, Gradski stadion Varaždin
Suci: Tihomir Pejin (Donji Miholjac), Kristijan Novosel (Gat), Tomislav Keglević (Našice)
Myrto Uzuni 56'
Lokomotiva

Varaždin i dalje čeka na prvu pobjedu, Lokosi uzeli bod u gostima

Branimir Korać • subota, 17.08.2019.

U susretu petog kola HT Prve lige Varaždin je ugostio Lokomotivu i tražio prvu pobjedu. Na kraju su ubilježili remiu ravnopravnom dvoboju u kojem je prilika za pobjedu bilo na obje strane...

Zanimljiv dvoboj u Varaždinu iako pobjednika nije bilo. Susret je završen 1:1, Varaždinci su poveli i prvi došli do pogotka, ali odgovor je stigao u drugom dijelu kada je Lokomotiva došla do poravnanja.

U prvom poluvremenu igralo se dosta borbeno, ali nedostajalo je onih većih i konkretnijih prilika. Jedna od rijetkih šansi je iskorištena, u 44. minuti Dejan Glavica doveo je domaćina u vodstvo.

Ivan Posavec izveo je slobodan udarac, a nakon odbijanja lopta je došla do Glavice koji je prima na rubu kaznenog prostora i zabija za 1:0.

Goran Tomić nije bio zadovoljan nastupom svoje momčadi i nakon lekcije na odmoru, Lokosi su zaigrali nešto bolje u nastavku susreta i stigli su do poravnanja u 56. minuti.

Lirim Kastrati je sjajno ubacio s desne strane, pred golom je bio Myrto Uzuni koji zabija za 1:1.

Igralo se ravnopravno, pokušavali su i jedni i drugi doći do pogotka, ali nisu bili uspješni.

Pet minuta prije kraja susreta Varaždinci su tražili kazneni udarac nakon dvoboja Jerteca i Kolingera, Jertec je osjetio Kolingerovo držanje za dres, pao je, ali Pejin ništa ne sudi. Dojam je da je Jertec prerano pao i da bi čak i bio kazneni udarac da je ostao još korak na nogama.

Ostalo je tih 1:1, promjene do kraja susreta nije bilo i Varaždinci ostaju i dalje bez pobjede u HT Prvoj ligi.