Dominikanska Republika othrvala se napadima "žilavih" Jordanaca

Petar Jenjić • nedjelja, 01.09.2019.

Reprezentacija Dominikanske Republike pobijedila je na startu natjecanja Jordan rezultatom 80:76, iako je vodila gotovo cijelo vrijeme...

Zanimljivo je bilo u drugoj utakmici koja se igrala u 10:30 sati, a do pobjede je stigla Dominikanska Republika koja je svladala Jordan rezultatom 80:76. Susret je odlučen u samoj završnici, iako su Dominikanci vodili gotovo cijelo vrijeme.

Kroz prvo poluvrijeme Ahmad Al Dwairi i Dar Tucker igrali su jako dobro za Jordan, a ubacili su kombinirano čak 32 poena, od 36 koliko je cijela momčad zabila u prvih 20 minuta. Međutim, to im nije pomoglo da na poluvremenu zaostaju s 11 razlike (47:36).

Na početku nastavka Dominikanci su ostavili protivnika četiri minute bez koša, ali Jordanci se bude te uoči posljednjih deset minuta dolaze do osam koševa minusa (61:53).

Kako je vrijeme odmicalo, Jordanci su bili sve bliže, a do preokreta su stigli minutu i pol prije kraja kada su stigli do minimalnog vodstva (74:73). Međutim, to im nije bilo dovoljno, Dominikanska Republika bolje se snašla u samoj završnici te s linije slobodnih bacanja potvrdila pobjedu.

Victor Liz s 15 koševa, dok je Eloy Vargas zabio 12 koševa uz šest skokova. Ahmad Al Dwairi bio je sjajan s 34 poena i deset skokova, dok je Dar Tucker dodao 24 koša i pet skokova.