Japanci bili nedorastao protivnik, SAD se poigrao i stigao do pobjede

Petar Jenjić • četvrtak, 05.09.2019.

Košarkaši SAD-a svladali su Japan s visokih 98:45 te tako skupinu zaključili na stopostotnom učinku od tri pobjede...

SAD je skupinu zaključio bez poraza, a danas je igrao protiv najslabije momčadi skupine te upisao uvjerljivu pobjedu od 98:45. Japanci su bili nedorasao protivnik, a samo je bilo pitanje kojom će razlikom Amerikanci slaviti.

Kao što se i moglo očekivati, nije bilo prevelikih problema za Amerikance od samog početka. Nakon prve četvrtine već su imali vodstvo 23:9, a desetorica od 12 igrača upisala su se u strijelce. Vrlo brzo ta je razlika narasla na 37:10.

Do kraja susreta Amerikancima je preostalo samo odraditi nešto jači trening, a ovakva im je utakmica definitivno dobro došla nakon teško izborene pobjede protiv Turske.

Nijedan igrač nije igrao više od 22 i pol minute kod Amerikanaca, a najbolji je bio Jaylen Brown s 20 koševa i sedam skokova, Kemba Walker dodao je 15 koševa i osam asistencija, a Harrison Barnes 14 poena i osam skokova.