Nastavljaju se mizerni nastupi Milana, Fiorentina mu održala lekciju na San Siru

Branimir Korać • ponedjeljak, 30.09.2019.

Nikakvih pomaka u igri Milana nema, pokazao je to i susret protiv Fiorentine u kojem je stigao poraz 3:1. Na San Siru Milan je izgledao jako loše i zasluženo je poražen, a Ante Rebić ostao je na klupi...

Marco Giampaolo već je neko vrijeme na udaru kritika, Milan ne ide u smjeru u kojem su se u klubu nadali, a te kritike mogle bi u novom tjednu biti još glasnije. Sve češće spominje se i promjena trenera jer u klubu nikako nisu zadovoljni dosad napravljenim.

Šesto kolo donijelo je već čak četvrti poraz za Milan, a nanijela mu ga je Fiorentina koja ga je nadigrala s 3:1 usred Milana.

Potpuno zaslužena pobjeda gostiju koji su igrali bolje i smislenije te nisu dopustili domaćinu da se razmaše. Milan je bio jalov, u igri prema naprijed dosta loš i bez prave ideje.

Već u 14. minuti Fiorentina je stigla do vodstva pogotkom Ericka Pulgara iz kaznenog udarca i s tim vodstvom gostiju otišlo se na odmor.

Pokušao je Giampaolo nešto promijeniti na odmoru uvođenjem Krunića umjesto Kessieja, ali vrlo brzo mu se plan izjalovio. Naime u desetoj minuti drugog poluvremena Milan ostaje s igračem manje nakon što je Musacchio krvnički startao na Riberyja otvorenim đonom i zasluženo je isključen.

Gosti su znali iskoristiti brojčanu prednost. U 66. minuti Gaetano Castrovilli bio je spreman na odbijenu loptu nakon obrane Donnarumme i povisio je na 2:0, a deset minuta kasnije zabija i Ribery. U međuvremenu mogao se među strijelce upisati i Federico Chiesa, no nije realizirao kazneni udarac.

Sve što je Milan napravio bilo je smanjenje na 3:1 preko Rafaela Leaa u 80. minuti susreta.

Završeno je zasluženom pobjedom Fiorentine i novim problemima za Milan kojeg čeka lako moguće turbulentan tjedan.