Borna Gojo uspješan na startu Challengera u Kini

Petar Jenjić • ponedjeljak, 14.10.2019.

Borna Gojo uspješno je krenuo na Challengeru u kineskom Ningbou gdje je u tri seta svladao domaćeg igrača Li Yuanfenga...

Ovog tjedna Borna Gojo nastupa na Challengeru u kineskom Ningbou, a u prvom kolu za protivnika je imao domaćeg igrača s pozivnicom Li Yuanfenga.

Hrvatski tenisač mogao je i ranije slaviti, no ipak je do pobjede stigao u tri seta, bilo je 6:3, 6:7, 6:1 nakon sat i 51 minute igre.

Jedan break bio je dovoljan hrvatskom tenisaču u prvom setu da povede s 1:0. U drugom setu nije bilo breakova pa se igrala 13. igra. U tie-breaku Gojo je imao dvije meč lopte, no nijednu nije uspio iskoristiti pa je njegov protivnik uzeo set.

Ipak, hrvatski tenisač u posljednjem je setu pokazao kvalitetu više, a pritom je izgubio samo jedan gem.