FMP prejak za Cibonu koja se potpuno raspala u posljednjoj četvrtini

Jan Šneler • petak, 18.10.2019.

U trećem kolu ABA lige, Cibona je u vrlo važnom susretu na svom terenu dočekala beogradski FMP koji je zasluženo slavio s 81:63…

Niti nakon tri kola ABA lige, Cibona ne zna za pobjedu. Nije to toliko neočekivano, međutim vrlo problematično jer u narednih nekoliko susreta Vukove čekaju vrlo teški protivnici. Večeras protiv FMP-a nije išlo, dogodio se veliki pad na samom kraju i to je nažalost Cibonina realnost. U narednim susretima Cibona mora ići u goste Zadru i Budućnosti, a na svom terenu dočekuje Crvenu zvezdu. Ne bi bilo čudno da s 0-6 otvori sezonu.

Cibona je dobro otvorila susret. Gosti su dopuštali lake poene, trener Vladimir Jovanović urlao je na svoje igrače kako dopuštaju polaganja, a da još nisu niti prekršaj napravili. FMP je imao problema i sa zabijanjem. Tek nakon dvije i pol minute Stefan Pot zabio je koš iz igre. Tada je bilo 8:4 za Cibonu.

Novom serijom od četiri poena Cibona je natjerala gostujućeg trenera na prvi timeout. Dogodilo se to već nakon četiri minute susreta i upalilo je jer u narednih nekoliko minuta FMP radi seriju 29:2 i tjera sad Ivana Velića na minutu predaha. Do kraja četvrtine momčadi su se više natjecale koja će više promašiti, a valja zabilježiti kako je dvije minute prije kraja u igru ušao i novi playmaker Cibone Toni Katić.

U drugoj četvrtini gledali smo pravi festival promašaja. Zicere su promašivale obje momčadi, ali u toj čudnoj dionici bolji je bio FMP. U samo četiri minute FMP je postigao čak 12 koševa, Cibonina obrana bila je vrlo slaba i rano je Velić morao zvati timeout. Slično kao u prvoj četvrtini, samo sada u korist Cibone, timeout je pomogao i igra se malo stabilizirala.

Krajem četvrtine Cibona je i povela s 30:29 košem Filipa Bundovića. Do kraja poluvremena ponovno puno promašaja čistih zicera i otvorenih šuteva, a FMP na odmor odlazi s vodstvom od 33:30. Nakon pauze, Cibona je slično kao u prvoj četvrtini odlično otvorila. Serijom od 7:0 došli su do lijepog vodstva, FMP nije dvije minute bio bez koša i činilo se kako bi Vukovi mogli možda i doći do veće prednosti.

Nažalost, nisu uspjeli, što je bilo teško i za očekivati jer su gosti realno kvalitetnija momčad. Ipak, Cibona je još dobro izgledala u trećoj četvrtini, tricom Marina Rozića sredinom četvrtine došla je i do vodstva od 40:39. Ipak, uz neke bljeskove Cibone, FMP je malo pomalo prelamao susret. Krenule su trice gostiju, košem Marka Jeremića gosti su došli do najveće prednosti do tada 54:48 i bilo je jasno kako će Cibona morati znatno bolje i drugačije igrati ako želi slaviti.

Nije se dogodilo, već je u četvrtoj četvrtini FMP potpuno potopio Cibonu. Podatak kako je Cibona postigla prvi koš tek nakon četiri minute posljednje dionice dovoljno govori. Zabio je Shane Gibson tricu, ali tada je već bilo 66:54 i bilo je potpuno jasno kako je pobjednik odlučen. Razlika gostiju sve je više rasla, prijetio je potpuni potop, a na kraju su se gosti zaustavili na 81:63.

Najbolji je kod gostiju bio Duop Reath s 19 poena i devet skokova. Kod Cibone jedini dvoznamenkasti bio je Ivan Novačić s 10 koševa.