Tomahawk i dalje leti na Nazora, Zadar ponižen i kod Mege

Matej Kačan • petak, 18.10.2019.

Zadar se nastavlja sramotiti u ABA ligi, na gostovanju u Beogradu je upisan uvjerljiv poraz od još jedne momčadi koja bi trebala biti izravni konkurent u borbi za ostanak. Nakon Krke na Višnjiku, Zadra je svladala ekipa beogradske Mege Bemax s uvjerljivih 98:74...

Treneru Zadra Anti Nazoru opasno visi posao, a nakon poraza od Krke je izjavio da neće otići sam. Iako se "prema njemu okrenuo tomahawk", on sam nije uspio okrenuti svoju momčad na pobjednički kolosijek. Posebno će navijače Zadra zaboljeti nova užasna obrambena prezentacija, posebno nakon najava o "obrani krvavih koljena" kojima je javnost obasipana prije sezone.

Zadar je opet u utakmicu krenuo očajno. Nakon tri minute igre bilo je 9:0 za Megu, a slična prednost se i održala do kraj prve četvrtine u kojoj je Mega većinu napada završavala slobodnim bacanjima, dok su Zadar na životu držale trice.

Kod Zadrana su posebno problematični bili centri, jako brzo su Farr, Fundić i Planinić upali u probleme s osobnim greškama. U drugu četvrtinu Zadar je ušao mnogo bolje, po prvi put ove sezone se pojavio pravi Vuković, ruku su dali Farr i Allen pa se u utakmici punoj grešaka Zadar vraća u egal i na minus tri na poluvremenu.

Zadar je nakon nove trice Allena poveo u 23. minuti s 45:47, a onda je sve stalo. Simonović uz Aščerića i Marjanovića radi seriju 11:0 za novo odvajanje domaćina, a do kraja treće četvrtine prednost je narasla do +12 za momčad Mege.

Na otvaranju posljednje dionice umjesto večeras indisponiranog Martina Junakovića Zadrane je poveo Karlo Uljarević te uz pomoć Fundića i Gilberta Zadar po posljednji puta prijeti i vraća se ispod deset razlike. Nakon toga se vraća Junaković, a Zadar se potpuno raspada te u posljednjih pet minuta Mega uglavnom preko Marjanovića radi 22:7 za ogromnih 98:74 na kraju utakmica.

Mega je imala šest dvoznamenkastih pojedinaca koji su je vodili do pobjede, a najviše koševa je postigao Mišković s 18 ubačaja. Double-double su upisali Atić i Stanić koji su uhvatili po deset skokova uz 12, odnosno 14 poena.

Kod Zadra je najviše poena postigao Allen s 24, ali mu je za to trebao čak 21 šut, a izgubio je i pet lopti pa ne možemo pričati o najboljem Zadrovom pojedincu. Farr je ubacio šest poena te je s +3 jedini u redovima Zadra imao pozitivnu koš razliku na parketu, a korektan je bio i Vuković s devet poena i deset skokova te dvije blokade.

Zadru opasno visi čitava sezona i pobjeda nad Cibonom kod kuće u sljedećem kolu je apsolutna nužnost, a Mega će ostati u svom Beogradu te će u nedjelju 27. listopada igrati protiv Crvene zvezde.