Cedevita Olimpija nakon dva produžetka svladala Igokeu unatoč dobrom nastupu Tomasa

Jan Šneler • subota, 19.10.2019.

Uzbudljivo je bilo u današnjim susretima trećeg kola ABA lige u kojemu treba izdvojiti čak dva produžetka na susretu Igokee i Cedevita Olimpije...

FMP više nije usamljen na prvom mjestu tablice. Nakon današnje pobjede u Laktašima kod Igokee, Cedevita Olimpija također ima tri pobjede ove sezone. Još sutra preostaje vidjeti hoće li i Budućnost zadržati neporaženi niz protiv Primorske. Današnji susreti bili su uzbudljivi, a premda do slavlja Partizan i Cedevita Olimpija nisu lagano stigli, njihove pobjede nisu neočekivane.

U Laktašima smo gledali pravu dramu u susretu Igokee i Cedevite Olimpije. Sjajno je susret otvorila domaća momčad koja je prvu četvrtinu zaključila vodstvom 27:15. Gotovo da nisu mogli promašiti domaći košarkaši, a Cedevita je slabo stajala u obrani. U nastavku ipak preokret.

Cedevita Olimpija se stabilizirala, počela pogađati trice (4/10) i stigla zaostatak. S druge strane, Igokea je stala i ne čudi da su se gosti uspjeli približiti. Na trenutak su i poveli, no Igokea je uspjela otići na odmor s minimalnih 40:39. Nakon odmora očekivali smo kako će Cedevita preuzeti kontrolu nad susretom i opravdati status favorita.

Ipak, dobili smo prilično slabu treću četvrtinu u kojem je postignuto svega 27 poena. U posljednju dionicu, Igokea je ušla s vodstvom 71:69. Vrlo napeta bila je posljednja dionica, no Cedevita je krajem regularnog dijela uspjela doći do vodstva. Sve su imali u svojim rukama gosti, ali tricom Evansa deset sekundi prije kraja, Igokea je dobila priliku za produžetak.

Posljednji napad imala je Cedevita, ali Ryan Boatright solo prodorom ne uspijeva zabiti za pobjedu. Otišlo se u produžetke u kojima je Cedevita imala više meč lopti. Prije svega, kod rezultata 77:77, Sava Lešić nespretno je faulirao Boatrighta koji je dobio tri slobodna bacanja. Boatright je promašio jedno, ali Cedevita je prekršajem nad Miller-McIntyreom dobila priliku za još dva bacanja. Vodili su sa 77:79 i još imali dvije meč lopte sedam sekundi prije kraja.

Miller-McIntyre promašio je također jedno, a Evans sjajnom tricom s centralne pozicije pogađa za novi produžetak. Iako se u tih pet minuta Igokea dobro držala, Cedevita je ipak uspjela prelomiti i važnom tricom Ede Murića minutu i pol do kraja praktički došla do slavlja s 90:95.

Kod Cedevite je najbolji bio Jaka Blažić s 30 poena, dok je Boatright dodao 20 koševa. Filip Krušlin upisao je pet poena uz slab šut (1/5). Kod domaćih, Evans je postigao 20 koševa, dok je Marko Tomas ubacio 16 poena.

U ranijem današnjem terminu, Partizan je na gostovanju kod Mornara došao do druge pobjede. Vrlo neizvjestan bio je cijeli susret, Mornar se jako dobro držao i imao susret pod kontrolom u prvom dijelu. Nakon dobro odrađene prve četvrtine, domaći su malo pali u nastavku te je Partizan na odmor otišao s vodstvom 32:33.

Poslije poluvremena Partizan igra sve bolje i konačno u posljednjoj četvrtini prelama susret. Otišli su gosti i na dvoznamenkastu prednost i tu više nije bilo povratka za crnogorski sastav. Gosti su slavili sa 65:76 uz 17 koševa Ognjena Jaramaza. Kod Mornara najbolji je bio Jacob Pullen sa 16 poena. Damir Markota je u crnogorskom sastavu ostvario učinak od 10 koševa za 23 minute igre.