HT Prva liga, 13. kolo, 27.10.2019, 17:30 h, Stadion u Maksimiru
Suci: Igor Pajač, Vedran Đurak, Robi Kezele
Dinamo
Damian Kadzior 41'
1:0(1:0) Osijek
Osijek

Ponovno na vrhu: Kadzior kaznio pogrešku obrane Osijeka, Livaković se ukazao u posljednjim sekundama

Branimir Korać • nedjelja, 27.10.2019.

Dinamo je upisao pobjedu u posljednjem susretu 13. kola HT Prve lige. Ugostio je u Maksimiru Osijek i upisao pobjedu 1:0 zahvaljujući golu Damiana Kadziora. Osječani su imali fantastičnu priliku u zadnjoj minuti sudačke nadoknade, ali tu se iskazao fantastičnom obranom Dominik Livaković...

Dinamo je ponovno na vrhu HT Prve lige nakon što je slavio u Maksimiru protiv Osijeka 1:0. Modri su bili bolji protivnik, Osijek je tek u završnici susreta pokazao neku ambiciozniju igru i imao je u posljednjim trenucima stopostotnu priliku za pogodak, ali Josip Špoljarić nije zabio.

Prvo poluvrijeme proteklo je u potpunosti u znaku Dinama koji je bio puno bolji protivnik i nizao je prilike, ali i promašivao.

U promašajima u prvom poluvremenu istaknuo se Bruno Petković koji je imao tri jako dobre situacije i u sve tri je loše reagirao. No iskupio se asistencijom za jedini pogodak Dinama kada je mogao i komplicirati i pokušati sve sam riješiti, ali je ipak odlično uočio suigrača.

Petković je dva puta pucao iz dobrih situacija iz sredine kaznenog prostora, no oba puta loše je zahvatio loptu. Zato je u 41. minuti iskoristio neshvatljivu pogrešku obrane Osijeka. Dinamo je dobio ubačaj iz auta, Petković je otišao iza leđa obrane koja kao da zaboravlja da nema zaleđa iz auta, Petković to koristi, u sredini pronalazi Kadziora koji lakoćom zabija.

Bilo je to zasluženo vodstvo za Dinamo i Nenad Bjelica mogao je biti skoro pa zadovoljan. Realizacija ga nije mogla zadovoljiti, a problem se pojavio već nakon prvih 15 minuta igre kada je travnjak zbog ozljede morao napustiti Amer Gojak.

U drugom dijelu Dinamo je bio najbliže pogotku u 58. minuti kada mu je dosuđen slobodni udarac na 20 metara od gola, izveo ga je sjajno Kadzior, ali Ivušića spašava vratnica.

Dinamo je pokušavao doći do drugog pogotka i rješavanja pitanja pobjednika, ali prije svih Gavranović i Oršić nisu pogodili.

I onda skoro kazna. U zadnjoj minuti sudačke nadoknade lopta je ubačena u peterac, Dilaver nije najbolje reagirao i iz drugog plana natrčava Špoljarić, puca svom snagom, ali Livaković sjajno brani.

Ostalo je 1:0, Dinamo je ipak zasluženo slavio i ponovno je na vrhu ljestvice.