Parma 0:1 Verona
Verona

Ivan Jurić uzeo velika tri boda iz Parme, Lazovićev pogodak bio je dovoljan

Matej Kačan • utorak, 29.10.2019.

Deseto kolo talijanske Serie A otvorili su Parma i Hellas Verona hrvatskog stručnjaka Ivana Jurića. Gosti iz Verone na kraju su kući ponijeli sva tri boda minimalnom 1:0 pobjedom...

Ivan Jurić i njegova Verona uspjeli su uzeti velika tri boda na gostovanju kod Parme te tako prekinuti neugodan niz od dva poraza u Serie A. Deseto kolo su otvorili minimalnom 0:1 pobjedom u Parmi, a s obzirom na događanja na terenu mogu biti vrlo zadovoljni.

Parma je dominirala prvim dijelom, ali se od početnog šoka nije uspjela oporaviti do poluvremena. Već u desetoj minuti Darko Lazović sjajnim pogotkom iz daljine postavlja 0:1.

Nakon pogotka kreće dominacija i bolja igra domaćina koji je do poluvremena uspio uputiti sedam šuteva od kojih se može izdvojiti sjajna prilika za Gervinha koji je iz blizine glavom promašio gol Verone u 21. minuti te pokušaj istog igrača u 30. minuti.

Kumbulla je iz kornera imao priliku za udvostručiti vodstvo gostiju, ali Sepe sjajno brani pa se na odmor ide s 0:1.

Nesretnik Gervinho opet je bio u središtu pažnje u 50. minuti, ali i ovaj put zbog promašaja. Sada je nakon promašenih vrata i obrane vratara na red došla greda kako bi spriječila Parmu u izjednačenju.

Jurić može biti vrlo zadovoljan s tri boda, a posebno može zahvaliti svom vrataru Silvestriju. U drugom dijelu je Parma jurnula, ali je Silvestri sjajno branio velike prilike Darmiana, Dermakua i Karamoha.

Na kraju je Parma imala čak 15 udaraca, ali je Silvestri bio nesavladiv te Jurić i Verona upisuju veliku pobjedu s kojom se Verona penje na 11. mjesto s 12 bodova. Parma je sa svojih 13 ostala na osmom mjestu.