Juventus u zadnjim sekundama do pobjede, Roma i s igračem manje "napunila" Tudorov Udinese

Petar Jenjić • srijeda, 30.10.2019.

Odigrano je još šest utakmica desetog kola talijanske Serie A, a posebno treba izdvojiti visok poraz Tudorovog Udinesea protiv Rome, kao i pobjedu Juventusa pogotkom Cristiana Ronalda u 95. minuti...

Dramatično je bilo u Torinu gdje je Juventus pogotkom u 95. minuti svladao Genou s 2:1 i tako se vratio na prvo mjesto prvenstvene ljestvice.

Igrala se 36. minuta kada je Juventus poveo, i to preko Leonarda Bonuccija nakon kornera. Međutim, samo četiri minute kasnije Genoa izjednačuje preko Cristiana Kouamea.

Problemi za goste počeli su se nazirati u 51. minuti kada je drugi žuti karton zaradio Francesco Cassata. Crveni karton dobio je nekoliko minuta kasnije i rezervni vratar Federico Marchetti.

Međutim, niti s igračem više Juventus nije dolazio do gola, a dodatan problem stigao je u 87. minuti kada je drugi žuti karton dobio Adrien Rabiot. Ipak, u 95. minuti Stara dama dolazi do pobjede, a iz penala poentira Cristiano Ronaldo.

Mario Mandžukić nije bio u zapisniku Juventusa.

Nogometaši Rome gostovali su kod Udinesea Igora Tudora kojeg su svladali s visokih 4:0. Visoka pobjeda možda i ne bi bila toliko čudna da sat vremena nije igrala s igračem manje.

Povela je Roma u 14. minuti nakon što je Kolarov proigrao Zaniola, loptu nije uspio odbiti branič Udinesea pa igrač Rome lakoćom matira protivničkog čuvara mreže.

Iako je u 32. minuti Federico Fazio dobio izravan crveni karton, a Roma ostala s igračem manje, to ju nije spriječilo da nastavlja zabijati.

Tako je u razmaku od 51. do 54. minute postigla još dva gola, a poentirali su Chris Smalling i Justin Kluivert. Konačan rezultat postavio je Kolarov iz penala u 65. minuti.

Do pobjede na gostovanju kod Sassuola stigla je Fiorentina koja je slavila s 2:1. U dresu gostiju Milan Badelj ušao je u igru u 87. minuti.

Domaćin je nakon prvog poluvremena vodio pogotkom Jeremie Boga, ali u nastavku je stigao preokret Viola. Strijelci su bili Gaetano Castrovilli i Nikola Milenković.

Lazio je s 4:0 bio bolji od Torina na domaćem terenu te tako upisao peto slavlje u sezoni, a drugo uzastopno. Dva je pogotka postigao Ciro Immobile, jedan je dodao Francesco Acerbi, dok je autogol u završnici susreta bio djelo Andree Belottija.

Marko Rog odigrao je cijelu utakmicu u pobjedi Cagliarija protiv Bologne rezultatom 3:2, pete ukupno u sezoni.

Gosti su vodili nakon prvog poluvremena pogotkom Federica Santandera iz penala. Početkom nastavka Joao Pedro poravnava, a Giovanni Simeone donosi vodstvo Cagliariju. Joao Pedro zabija nakon toga još jedan pogodak, a gosti ublažuju poraz u samoj završnici nakon autogola Robina Olsena.