Napoli 2:2 Atalanta
Atalanta

Iličić vodio Atalantu do boda u Napulju, Pašaliću dobra minutaža

Matej Kačan • srijeda, 30.10.2019.

Svoju utakmicu desetog kola Serie Aa su u Napulju odigrali nogometaši Napolija i Atalante. Nakon sjajnih 90 minuta nogometa završilo je s 2:2, a skoro 70 minuta odigrao je i Mario Pašalić...

Napoli i Atalanta su u Napulju odigrali 2:2 u desetom kolu Serie A što je Napoliju peta utakmica u nizu bez poraza. Atalanta pak lošu formu iz Lige prvaka nadoknađuje u domaćem prvenstvu u kojem ne zna za poraz od 1. rujna. Podjela bodova na kraju je bila najpošteniji epilog ove sjajne utakmice prepune događanja.

Već u prve dvije minute Gollini je dvaput spašavao Atalantu. Prvo je tukao Koulibaly, onda i Milik, ali vratar gostiju sve brani. Zaprijetila je i Atalanta u 7. minuti preko Iličića, a onda je u 16. minuti Maksimović postavio 1:0.

Mogao je Napoli do dvostrukog vodstva u 22. minuti, ali Milik tuče u vratnicu. Kazna za taj promašaj stigla je u 41. minuti kada Freuler postavlja 1:1 na asistenciju Toloija. S tim rezultatom se i otišlo na odmor.

Drugo poluvrijeme otvara Mario Pašalić nevjerojatnim promašajem. Našao se hrvatski veznjak sam ispred gola Napolija, ali gađa pokraj vrata. Milika okvir vrata večeras stvarno nije mazio pa je u 68. minuti pogodio gredu iz slobodnjaka, ali tri minute kasnije više se ništa nije moglo ispriječiti Poljaku da ne podigne rezultat na 2:1.

Nakon primljenog pogotka je živnula Atalanta, a nagrada je došla u 86. minuti preko iste one kombinacije Toloi-Iličić za 2:2. Nakon poravnanja imali smo i VAR kontroverzu, u šesnaestercu Atalante je pao Llorente, ali VAR kaže da penala nema.

Iličić je imao sjajnu šansu za hat-trick i potpuni preokret Atalante u drugoj minuti nadoknade, ali puca slabo i pogodak izostaje. Zbog VAR provjere i puno prekida gledali smo čak devet minuta nadoknade u kojoj ipak nije bilo golova pa ovaj sjajan susret završava podjelom bodova.

Atalanta i Napoli tako su i nakon desetog kola ostali susjedi na tablici. Atalanta je treća s 21 bodom dok je Napoli mjesto niže s 18. Mario Pašalić je uz veliki promašaj dobio i žuti karton u 67. minuti, a zamijenjen je dvije minute kasnije.