Čudesna večer na Anfieldu s deset golova, Arsenal ispustio vodstvo i ispao na penale

Petar Jenjić • srijeda, 30.10.2019.

Odigrane su još tri utakmice osmine finala engleskog Liga kupa, a posebno treba izdvojiti pobjedu Liverpoola nakon penala protiv Arsenala, nakon što smo u regularnom dijelu vidjeli čak deset golova...

Čudesna utakmica odigrana je na Anfieldu. Iako nijedna momčad nije igrala u najjačem sastavu, i Liverpool i Arsenal odigrali su utakmicu punu uzbuđenja, a više će za pobjedom žaliti gosti.

Naime, Topnici su u dva navrata imali po dva gola prednosti, a u posljednje sekunde dvoboja također su ušli s prednošću. Međutim, Liverpool je uspio izjednačiti na nevjerojatnih 5:5, izboriti penale, a preko njih i pobjedu.

Poveli su domaći već u osmoj minuti. S desne strane ubacio je Alex Oxlade-Chamberlain, a loptu je nespretno u vlastitu mrežu skrenuo Shkodran Mustafi.

Međutim, uslijedo je veliki preokret gostujuće momčadi. Pokrenuo ga je u 19. minuti Lucas Torreira koji je pospremio jedan odbijanac lakoćom u mrežu. Sedam minuta kasnije Caoimhin Kelleher dobro brani, ali lopta se odbija do Martinellija koji posprema loptu u gol.

Isti je igrač poentirao iz blizine u 36. minuti nakon jedne pogreške obrane Liverpoola. Do kraja poluvremena Redsi smanjuju iz penala, a strijelac je James Milner.

Prava golijada nastavila se i u drugom poluvremenu. Do četvrtog pogotka Arsenal je stigao u 54. minuti preko Maintlanda-Nilesa nakon velike greške domaće obrane. Međutim, stigao je odgovor.

Od 58. do 62. minute Liverpool stiže do poravnanja. Na 4:3 smanjo je sjajnim udarcem Oxlade-Chamberlain, a nakon još jednog dobrog udarca poentirao je Divock Origi.

Niti tu nismo stali s golovima, a novi je stigao ponovno u mrežu domaće momčadi. Strijelac je bio Joseph Willock.

I kada se činilo da će Arsenal Anfield napustiti s pobjedom, ukazao se ponovno Origi i u četvrtoj minuti sudačke nadoknade i sjajno iz voleja zabio za 5:5. Tako smo gledali penale, a nakon deset izvedenih vidjeli smo samo jedan promašaj. Bio je to Dani Ceballos, zbog čega je dalje prošao Liverpool

Dejan Lovren nije bio u sastavu Liverpoola.

Do pobjede je stigao i Manchester United koji je gostovao na Stamford Bridgeu kod Chelsea te u konačnici slavio s 2:1. U dresu domaće momčadi Mateo Kovačić odigrao je cijelu utakmicu.

Gosti su poveli u 25. minuti susreta kada su nakon prekršaja Marcosa Alonsa dobili penal. Siguran je s 11 metara bio Marcus Rashford.

Na izjednačenje se trebalo čekati do 61. minute kada se Batshuayi sam sjurio pokraj protivničke obrane i poetirao sjajnim udarcem s dvadesetak metara.

U 73. minuti United se vraća u vodstvo, a briljantno je iz slobodnog udarca s oko 30-ak metara udaljenosti pogodio Rashford.

U trećoj utakmici Aston Villa je bila bolja od Wolverhamptona s 2:1. U vodstvo je doveo El-Ghazi u 28. minuti, a to je i bio rezultat prvog poluvremena. U nastavku Cutrone poravnava na 1:1, no pobjedu domaćinu donosti Elmohamady.