Sjajna Primorska nastavlja s odličnim nastupima, u Novom Mestu nadigrala Krku

Branimir Korać • petak, 01.11.2019.

Jurica Golemac s Primorskom stigao je do nove pobjede, ovaj put u gostima kod Krke. Odličan nastup koperske momčadi i glatka pobjeda 89:71...

Primorska je stigla do četvrte pobjede i još jednom se pokazala kao sjajna momčad. U Novom Mestu nadigrala je lakoćom Krku s 89:71 i tako nastavila niz sjajnih rezultata.

U cijelom dosadašnjem dijelu sezone, računajući sva natjecanja, Primorska je upisala samo dva poraza. Prvi u polufinalu ABA Superkupa protiv Partizana i drugi u prvom kolu ABA lige protiv Crvene zvezde. Nakon toga poraza od Zvezde, nanizala je s pobjedama i u ABA ligi svladala je Partizan, Budućnost, Mornar i sada Krku.

Ovaj dvoboj u Novom Mestu bio je jednosmjeran, gosti su bili šuterski raspoloženi, imali su već na poluvremenu gotovo 20 poena razlike, a susret su okončali s plus 18 i čak 64 posto ubačaja iz igre. Domaćin je imao 39 posto.

Najbolji kod Primorske bili su Lance Harris s 23 poena (5/6 trica), Stephen Holt s 12 poena, Marjan Čakarun s 11 poena (5/5 za dva) i četiri asistencije te Žan Marko Šiško s 11 poena, 12 asistencija i sedam skokova.

Kod Krke Marko Jošilo ubacio je 20 poena, a Glenn Cosey 15 uz pet asistencija, ali i tricu 2/11. Ivan Ramljak za 20 minuta ubacio je osam poena (2/4 za dva, 1/3 za tri), a Paolo Marinelli za 11 minuta ostao je bez poena uz tri asistencije.