Budućnost u matineji pregazila Megu, slab učinak Božića

Matej Kačan • nedjelja, 03.11.2019.

Budućnost nastavlja pobjeđivati u ABA ligi, a Mega Leks izgleda kao jedan od kandidata za ispadanje iz ABA lige. U ranom terminu u Beogradu momčad iz crnogorske prijestolnice bila je bolja od domaćina s 57:94...

Kad Budućnosti već ne ide u Eurokupu, crnogorska ekipa svoje frustracije liječi u ABA ligi. Utakmica između Mege i Budućnosti u Beogradu je odigrana u čudnom terminu u podne, a rana utakmica bolje je sjela podgoričkim igračima koji su s uvjerljivih 94:57 deklasirali mladiće Dejana Milojevića.

U prvoj četvrtini još se i činilo kao da će Mega pružiti dobar otpor. Megini mladići čak su i vodili s 18:17 nakon osam minuta igre, a onda se dogodio potpuni "blackout". Do kraja prve dionice bilo je 25:21 za Podgoričane, a posebna katastrofa snašla je domaćina u drugoj četvrtini.

Budućnost je kroz drugih 10 minuta imala tri serije po 7:0 koje su bile prekinute s tek dva ubačaja Mege. Dakle, Budućnost je drugu dionicu dobila s čak 21:4 i na poluvremenu je već 21 razlike. Budućnost su u tim trenucima vodili Šehović s dvije trice te Martin sa šest ubačaja.

Mega je u trećoj četvrtini zaigrala bolji napad, ali ovaj put se desio loš period obrane pa Budućnost zabija 28 poena i prednost samo raste. Malo je prodisala Mega početkom posljednje dionice zahvaljujući Macuri, ali je Budućnost opet zaigrala ozbiljnije i postavlja konačnih 57:94 za gotovo 40 poena razlike.

Budućnost je iz igre gađala čak 61%, a zabila je i 13 trica iz 28 pokušaja. Megu je pokopao loš šut za tricu, tek 14% (3/22). Mega tako nakon pet utakmica ima tek jednu pobjedu, onu nad Zadrom. Budućnost je na omjeru 4-1 te je na diobi vodeće pozicije s Primorskom te FMP-om i Cedevita Olimpijom koji su ostvarili svoje prve poraze u subotu.

Kod Budućnosti je teško izdvojiti nekoga, čak sedam igrača je imalo najmanje devet poena. Nikola Ivanović je odigrao dobru raznovrsnu utakmicu s 10 poena, pet skokova i osam asistencija. Luka Božić je postigao četiri poena uz pet skokova.

Kod Mege su jedini na razini bili Marko Simonović s 15 poena i 10 skokova te Jurij Macura s 13 poena te su zajedno postigli gotovo pola Meginih poena.

Mega Leks - Budućnost 57:94