Trice kobne za Cibonu, Zvezda prelomila susret tek u završnici

Branimir Korać • nedjelja, 03.11.2019.

U petom kolu ABA lige Cibona je ugostila Crvenu zvezdu i nije uspjela doći do iznenađenja. Cibosi su se dobro držali i nisu dozvolili Zvezdi potpuno odvajanje i bijeg na 20-30 koševa razlike. Završilo je 86:72 Zvezdinom serijom 11:0 na kraju susreta...

I bez Shanea Gibsona Cibona je mučila Crvenu zvezdu, igrala dobru utakmicu i nije dopustila gostima da je razbiju kao što su neki očekivali. Prevaga je bio vanjski šut, Zvezda je fantastično šutirala za tricu, pogodila i neke nemoguće šuteve i tu je stvarala razliku.

Važnu ulogu tu je igrao Filip Čović koji je koristio svoj napadački talent, osim toga i "išlo" ga je i kako se kaže sve što je šutnuo ujedno je i pogodio.

Odvajanje se dogodilo u drugoj dionici kada su Jenkins i Čović tricama punili koš Cibone i omogućili Zvezdi odlazak na odmor s vodstvom 43:35.

Na poluvremenu je Zvezda imala tricu na nevjerojatnih 8/11 dok se Cibona dosta mučila da zadrži nekakav priključak.

U trećoj dionici Zvezda se odvojila na 13-14 koševa razlike i uglavnom je u niskom dvoznamenkastom zaostatku Cibona provela cijelu treću četvrtinu ne dopustivši Zvezdi još veći bijeg.

Odmah na ulasku u zadnju četvrtinu Zvezda je otišla na najviših 73:56 i tu kreće povratak Cibone.

Uslijedila je serija 16:2 domaćina koja ga je približila i praktički posve vratila u utakmicu, ali nakon promašaja gostiju na plus tri, nikako domaćin nije mogao do skoka i u konačnici Brown ubacuje tricu.

Nakon toga Rebec griješi, Brown kažnjava u kontranapadu i Zvezda odlazi na 80:72 čime je priči bio kraj.

Završilo je 86:72, uvjerljivije nego što je trebalo biti s obzirom na Cibonin povratak na četiri minute prije kraja.

Filip Bundović kod Cibone ubacio je 15 poena, a Roberto Kovač dodao je 14. Kod Zvezde Stratos Perperoglou ubacio je 15 poena uz pet skokova, a Čović 14 poena.