Manchester United polako se diže, na Old Traffordu svladan Brighton

Matej Kačan • nedjelja, 10.11.2019.

U uvertiri za najiščekivaniju utakmicu sezone, dvoboj Liverpoola i Manchester Cityja, Premier liga je donijela dva dvoboja u 15 sati. Manchester United i Wolverhampton su ostvarili domaće pobjede...

Manchester United se polako kompletira i podiže svoju formu. "Crveni vragovi" od 20. listopada i remija s Liverpoolom United ima tek jedan poraz, a nova pobjeda je ostvarena kod kuće nad Brightonom.

United je odigrao jako dobru i dominantnu utakmicu pa je rezultat mogao biti i veći, ali će zasigurno navijači Uniteda prihvatiti i 3:1.

U 15. minuti svoju prvu prigodu promašuje Marcus Rashford, a toga će biti i još. Na sreću za domaćina, Andreas Pereira je dvije minute kasnije uputio udarac koji se odbio od braniča i prevario golmana Brightona za 1:0.

Dvije minute kasnije već je 2:0 nakon autogola Davyja Proppera, a pogodak je zbog možebitnog igranja rukom u akciji za gol morao proći VAR provjeru.

U 27. Rashford traži penal, ali suca ne zanimaju želje i pozdravi igrača Uniteda. Dvije minute kasnije priliku ima i Brighton, ali je Duffy neprecizan.

U drugom poluvremenu nismo vidjeli mnogo kroz prvih 20 minuta osim VAR provjere starta Brandona Williamsa nakon koje je Unitedov mladić "nagrađen" žutim kartonom.

U 64. Brighton smanjuje i budi nadu preko Dunka koji je bio najviši u skoku nakon ubačaja Pascala Grossa, ali je ta nada bila kratkog vijeka jer Rashford zabija pogodak za 3:1.

Do kraja je nesretnik Rashford imao još dvije dobre šanse, ali susret završava s tek jednim pogotkom što je malo s obzirom na sve prilike koje je imao. United je ovom pobjedom preskočio Brighton pa je na sedmom mjestu, tek bod iza Arsenala i Sheffielda.

A bodovno izjednačeni s Unitedom su i Wolvesi koji u Premier ligi odbijaju gubiti još od 14. rujna. 2:1 protiv Aston Ville je mala razlika s obzirom na prikazano, a već u prvom poluvremenu je Raul Jimenez mogao imati dva pogotka.

Ipak, promašio je obje dobre šanse, a Wolvese u vodstvo dovodi Raul Neves sjajnim volejem s ruba šesnaesterca. U drugom dijelu su redom prijetili Traore, Jota i ponovno Jimenez, a domaćini su tražili i penal u 74. minuti. No, ništa od toga nije urodilo plodom.

U 84. minuti ipak Jimenez dolazi do svog priželjkivanog pogotka, a počasni gol za 2:1 postiže Trezeguet u sudačkoj nadoknadi. Villa je trećim porazom u nizu došla na rub zone ispadanja.