Lazio nakon golijade do pobjede, Pašaliću 90 minuta u remiju bez golova

Matej Kačan • nedjelja, 10.11.2019.

Nakon što je na susretu Cagliarija i Fiorentine palo sedam golova, u sljedeće tri utakmice palo je tek šest. Svih šest je postignuto na susretu Lazija i Leccea, dok su druge dvije utakmice završile bez pogodaka...

Lazio je kod kuće u Rimu upisao četvrtu pobjedu u nizu, dok je Lecce nakon četiri remija u nizu napokon izgubio. Kao što i sam rezultat kaže, utakmica je bila vrlo sadržajna.

Odmah je krenulo jako, već u 14. minuti Lecce ne koristi sjajnu priliku za dolazak u vodstvo. Khouma Babacar je promašio zicer, bolje rečeno Strakosha je sjajno obranio. Na drugoj strani u 30. minuti Lazio vodi.

Strijelac je Correa, a šest minuta kasnije dobru priliku za 2:0 ne koristi Lazzari. U 40. minuti došla je kazna za promašeno Lazija. Gianluca Lapadula je glavom poslao loptu u mrežu nakon kornera.

U 62. minuti Lazio opet vodi, a strijelac je Milinković-Savić.

Pet minuta kasnije Lecce ima sjajnu priliku za poravnanje, ali današnji tragičar Babacar prvo ne koristi penal, a u nastavku akcije Lapadula zabija iz odbijanca. No, pogodak mu je poništen radi zaleđa i Lazio spašava vodstvo.

U 77. minuti opet je jedanaesterac, ali ovaj put na drugoj strani. Igrač Leccea je igrao rukom u šesnaestercu,a strijelac s bijele točke je Ciro Immobile za 3:1.

Brzo rješenje utakmice donio je Correa svojim drugim pogotkom u 80. minuti, a počasni pogodak za 4:2 je postigao La Mantia. Isti igrač je imao priliku glavom duboko u sudačkoj nadoknadi, ali njegom udarac glavom golman odbija u stativu.

Ni približno tako zanimljivo nije bilo u Sampdoriji gdje je domaćin odigrao bez pogodaka protiv Atalante koja tako nastavlja s kiksevima u domaćem prvenstvu.

Osim nekoliko šansi valja izdvojiti crveni karton koji je za goste zaradio Malinovski. Mario Pašalić je odradio svih 90 minuta za šestu momčad Serie A.

Bez pogodaka odigrali su i Udinese koji je bez poraza od odlaska Igora Tudora te Spal koji je već dugo bez pobjede te je predzadnji. Bivši igrač Intera iz Zaprešića Ilija Nestorovski je postigao pogodak za Udinese u 10. minuti, ali mu ga je poništio VAR radi zaleđa.

Nakon nekoliko prilika s obje strane tragičar susreta je ispao Andrea Petagna koji je duboko u sudačkoj nadoknadi potrošio priliku za Spal iz kaznenog udarca.

Heroj je bio vratar domaćina Juan Musso sa svojom obranom za 0:0 i bod za oboje.