Juventus 1:0 Milan
Milan

Juventus i dalje tijesno pobjeđuje, Rebiću mrvice u utakmici kola

Matej Kačan • nedjelja, 10.11.2019.

Milan nastavlja s lošim rezultatima. Na gostovanju u Torinu kod lidera Juventusa "Rossoneri" su izgubili s minimalnih 1:0 uz malu minutažu Ante Rebića...

Nogometaši Juventusa igraju slabo, ali minimalno pobjeđuju. U utakmici kola protiv Milana su na poluvremenu zaradili i zvižduke svoje publike, ali Maurizio Sarri i njegova ekipa se ne obaziru na umiranje u ljepoti već pobjeđuju na pragmatičan način. Takva je pobjeda bila i nad Milanom, od svega 1:0.

U prvom dijelu smo vidjeli pravu talijansku uspavanku, baš onako kako i priliči ovo Juventusu. Tek šest udaraca ukupno, od čega četiri u vrata, epilog su miroljubivih prvih 45 minuta. Jedina bolja situacija pred golom Milana djelo je Higuaina u 15. minuti, ali je Donnarumma zaradio svoju plaću.

Svoju plaću uz bonuse je zaslužio i Wojciech Szczesny koji je prvo sjajno obranio udarac sunarodnjaka Piateka glavom u 25. minuti, a onda je pri samom kraju poluvremena ukrotio dalekometne šuteve Thea Hernandeza i Piateka.

Puno bolje je zaigrao Juventus u drugom poluvremenu, prijetili su Matuidi dva puta te Higuain, dok je za Milan pravi nesretnik bio Piatek koji u 58. minuti ni iz treće prilike nije zabio.

Kao i toliko puta ove sezone, spasitelj za Juve bio je Paolo Dybala. Argentinac je u igru ušao u 55. minuti umjesto Cristiana Ronalda, a u 77. je postigao prvi i jedini pogodak na susretu. U nadoknadi vremena su još po priliku imali Dybala i Higuain, ali je rezultat ostao na minimalnoj pobjedi Juventusa.

Juve tako nastavlja s nizom minimalnih pobjeda te je s 32 boda i 10-2-0 omjerom prvi na tablici, dok je Milan u dubokoj krizi i leži na 14. mjestu. Ante Rebić je dobio tek mrvice, ušao je u igru u 85. minuti.