Parma 2:0 Roma
Roma

Parma iznenadila Romu i nanijela joj drugi poraz u sezoni

Jan Šneler • nedjelja, 10.11.2019.

U 12. kolu Serie A, Parma je na domaćem terenu svladala Romu i došla do iznenađujuće pobjede kojom je došla do osmog mjesta na tablici...

Romin niz od tri pobjede u Serie A prekinut je večeras u Parmi. Istoimeni domaćin iskoristio je slabosti u igri rimske momčadi i pragmatičnom igrom došao do važne pobjede u 12. kolu talijanskog prvenstva.

Parma je očekivano prepustila posjed gostima, no to nije značilo kako su se veći dio susreta branili. Utakmica je bilo vrlo zanimljiva, a već u uvodnim minutama oba vratara bili su na visini zadatka. U 39. minuti Riccardo Gagliolo imao je dobru priliku, no loše je tukao i Pau Lopez uspio je ukrotiti pokušaj domaćih.

Parma - Roma Rezultati uživo

Nešto kasnije pokušao je Justin Kluivert, no niti Roma nije bila precizna. U nastavku susreta, Aleksandar Kolarov, Romin specijalist za prekide, odlično je tukao iz slobodnog udarca, no pogodio je okvir gola. Roma je bolje otvorila drugo poluvrijeme, no u 68. minuti Parma dolazi do vodstva.

Gagliolo je odlično uposlio Mattiju Sprocatija koji lakoćom zabija za 1:0. Naredni period domaći su iskoristili za još nekoliko sjajnih akcija, no ponovno je velika zasluga Lopeza što Roma nije primila još koji pogodak. Pred sam kraj susreta, gosti su se sve više otvorili, zagospodarili terenom, a to je Parma iskoristila za razrješenje priče.

U sudačkoj nadoknadi pogodio je Andreas Cornelius i tako potvrdio pobjedu domaćeg sastava.