Zadar pao i u Baru nakon efikasne utakmice, Mavra debitirao s dvoznamenkastim brojem asistencija

Matej Kačan • nedjelja, 17.11.2019.

Zadar je i dalje jedina ekipa u ABA ligi koja još nema pobjedu. U nedjelju je u Baru pred praznim tribinama bio bolji Mornar s rezultatom 95:86...

Novi poraz upisali su košarkaši Zadra. U sedmom kolu ABA lige upisan je i sedmi poraz, ovoga puta od Mornara u Baru pred praznim tribinama zbog kazne koju su Barani dobili zbog incidenta na utakmici protiv Cedevita Olimpije.

Usprkos porazu, Zadrani mogu tražiti dobre stvari iz prvog poluvremena. Gosti su držali Barane na lošoj trici i na malom broju poena, a napad se držao na površini prvenstveno napadačkim skokom te asistencijama Dominika Mavre koji se već u prvim minutama pokazao kao pojačanje.

Na kraju prve četvrtine Mornar vodi 19:17, a utakmica je još živa za Zadrane. Situacija je još bolja na sredini druge dionice kada Zadar prelazi i u kratkotrajna vodstva u tri navrata, a goste u tim trenucima nose Vuković i Ivanov.

Nakon poluvremena na kojem je na semaforu svijetlilo 49:46, a u treću dionicu se ušlo napadački vrlo loše. U prvih šest minuta Mornar je vođen Pullenom zabio čak 18 poena, a Zadar je zabio tek dvije trice Kellera te jednu Junakovića pa je na semaforu 67:55.

Tada kreće mini povratak Zadra koji preko Junakovićeve dobre dionice smanjuje na 76:70 na ulasku u posljednju četvrtinu. No, greške gostiju uz lošu selekciju šuta Byrona Allena su pokopale goste, a Mornara je krenuo i šut pa je brzo napravljena domaća serija 11:2 za 15 razlike.

Do kraja se Zadar pokušao vratiti, ali su svaki napor gostiju tricama razbijali Markota i Pullen pa Mornar odlazi do svoje četvrte pobjede i konačnih 95:86.

Mornar je do pobjede vodio bekovski američki par Needham-Pullen koji je kombinirano ubacio 41 poen. Damir Markota je uz 12 poena uhvatio i osam skokova. Junaković je za Zadar ubacio 19, a Vuković je bio vrlo dobar sa 16 poena te 11 skokova. Vrijedi izdvojiti i debi Mavre koji je ubacio četiri poena, ali je podijelio čak 12 asistencija.

Mornaru slijedi teško gostovanje u Beogradu kod Crvene zvezde, a ni Zadru ne slijedi ništa lakši posao jer na Višnjik stiže Cedevita Olimpija.