Čakarun solidan u pobjedi Primorske kod Mege Bemax

Petar Jenjić • nedjelja, 17.11.2019.

Sixt Primorska stigla je do pete prvenstvene pobjede u ABA ligi, danas je u podnevnom terminu svladala Megu Bemax sa 79:73...

Do četvrte pobjede u zadnjih pet kola, a pete ukupno, stigla je Sixt Primorska koja je slavila na gostovanju kod Mege Bemax sa 79:73. Srpskoj momčadi ovo je šesti poraz sezone.

Na ulasku u posljednju četvrtinu gosti su imali osam poena prednosti (67:59). Spustio se domaćin na četiri koša minusa sve do posljednje minute. Tada je Primorska promašila tri uzastopna šuta, ali i uhvatila tri napadačka skoka.

Nakon što je pola minute prije kraja Ivan Marinković ubacio slobodna bacanja, slovenska momčad otišla je na 79:73 i pobjeda više nije dolazila u pitanje.

Stephen Holt predvodio je goste do pobjede s 19 poena. Marjan Čakarun dodao je osam poena (1/5 za dva, slobodna bacanja 6/6), šest skokova i tri ukradene lopte za 23 minute na terenu.

Najbolji je kod Mege bio Nikola Mišković s 14 poena, Edin Atić dodao je 12 koševa, pet skokova i sedam asistencija.