Budućnost i Cedevita Olimpija pobjedama zauzeli vrh ABA lige

Matej Kačan • subota, 16.11.2019.

Sedmo kolo ABA lige otvoreno je s dva susreta u kojima su sudjelovale mahom ekipe iz samog vrha lige. Nakon subote je sasvim jasno da su ostale tek dvije ekipe sa 7-1 omjerom, Budućnost i Cedevita Olimpija...

Igokea i Budućnost su u Aleksandrovcu igrali jednu vrlo neizvjesnu utakmicu kroz 30 minuta da bi gosti iz Crne Gore serijom 12:3 na startu posljednje dionice prelomili utakmicu i došli do vrijedne 83:72 pobjede za vrh tablice.

Igokea je vodila kroz veći dio prve četvrtine te na nekoliko trenutaka u trećoj dionici, a Budućnost je najveće vodstvo imala baš u toj posljednjoj dionici kad je razlika dostigla +11.

Nikola Ivanović je predvodio Budućnost s 18 poena, a Luka Božić je ubacio sedam poena uz tri skoka. Rashad Vaughn je kod Igokee prednjačio s 20 poena.

Derbijem lige mogla se prozvati utakmica koju su u Ljubljani odigrale ekipe Cedevite Olimpije i FMP-a jer su obje momčadi u utakmicu ušle s omjerom 5-1. Nakon susreta zadovoljnija može biti slovenska momčad Slavena Rimca koja drži omjer 6-1 i vodeće pozicije.

Bila je to zanimljiva utakmica puna preokreta u kojoj je Cedevita kroz svaku četvrtinu polako gradila prednost pa je na ulasku u posljednju dionicu na semaforu stajalo 73:63. FMP je u dva navrata u posljednjoj dionici preko Đorđevića i Radanova došao do -2, ali je Cedevita suvereno preko Miller-McIntyrea privela utakmicu kraju za konačnih 93:89.

Mille-McIntyre je i predvodio pobjednike s 21 poenom i sedam asistencija, a double-double je upisao Mikael Hopkins s po 10 poena i skokova. Filip Krušlin je postigao devet poena uz tri skoka. Đorđević je bio prvo ime FMP-a sa 17 poena.