Cibona izdržala nalet Krke i napokon dohvatila drugu pobjedu

Branimir Korać • ponedjeljak, 18.11.2019.

Cibona je stigla do druge pobjede u ABA ligi, ovaj put svladala je u Zagrebu Krku 70:67 i napokon se malo pomaknula na ljestvici...

U 14 odigranih utakmica hrvatski klubovi upisali su samo dvije pobjede, a od njih jedna je u međusobnom dvoboju. Poražavajući podatak u svakom slučaju, a još ružniji je za Zadrane jer oni nisu dali doprinos u tome i na omjeru su 0-7.

Prvi klub kojeg su hrvatski klubovi u regiji ove sezone svladali je Krka. Sastav iz Novog Mesta pao je u Domu Dražena Petrovića sa 70:67, Cibona je tako došla do vrlo vrijedne pobjede, ali kako se susret rasplitao vrlo lako Cibosi su mogli i ostati bez nje.

Imali su dobar ulazak u utakmicu, odradili vrlo kvalitetno prvo poluvrijeme, ali nisu tako nastavili i u drugom dijelu.

Na odmoru je Cibona vodila 40:28 i sve je izgledalo dobro - dok nije počelo drugo poluvrijeme.

Gosti su polako počeli nagrizati Ciboninu prednost i smanjivati zaostatak, sve dok nisu došli do potpunog preokreta. Tricom vrlo raspoloženog Glenna Coseyja dvije minute prije kraja druge četvrtine Krka je povela 46:44, a vodstvo je zadržala i do samog kraja treće dionice.

Sve do manje od četiri minute prije kraja Cibona je bila u minusu, a onda Shane Gibson ubacuje tricu za 59:58 i novu nadi za domaćina.

Dugo se ighralo koš na koš, a Cibona je napokon malo došla do zraka u završnici susreta. Kod 67:65 Cosey promašuje tricu, a 15 sekundi prije kraja Gibson s linije slobodnih bacanja podiže na 69:65.

Ramljak odmah na drugoj strani vraća na minus dva, Krka radi brzi prekršaj nad Katićem koji ubacuje jedno slobodno bacanje čime Krka ima šansu za produžetak, ali odlična reakcija i izbijena lopta Rozića kada se Lapornik dizao na šut za tricu. Lopta je pripala Krki, ali nije bilo vremena za nešto više od teškog pokušaja Marinellija.

Filip Bundović upisao je 19 poena uz šest skokova, a Ivan Novačić dodao je 16 poena i pet skokova. Kod poraženih daleko najbolji i jedini dvoznamenkasti bio je Glenn Cosey s 31 poenom (7/13 trica) i pet skokova.