Vodeni sportovi

Mladost mirno do finala Kupa, Solaris se predstavio u dobrom izdanju

Mihaela Bradovski • subota, 23.11.2019.

Vaterpolisti zagrebačke Mladosti prvi su finalisti Kupa Hrvatske. U polufinalu su bili bolji od šibenskog Solarisa s 11:8, lakše nego što to rezultat pokazuje...

Mladost i Solaris otvorili su polufinala Kupa Hrvatske u vaterpolu, a očekivano Mladost je odnijela pobjedu. Solaris je odigrao vrlo dobru utakmicu i nije dopustio Mladosti visoku i glatku pobjedu. Kada god bi došlo do opuštanja kod Bajićeve momčadi, Šibenčani su to kažnjavali.

Počelo je po željama Mladosti koja je povela s 3:0 i nije dopustila pogodak sve do druge minute druge četvrtine kada Nikola Štrkalj smanjuje na 3:1.

Uspjeli su se Šibenčani privući na pogodak zaostatka, imali su i napad za poravnanje, ali s igračem više Marcelić brani pokušaj Vlahovića, a na drugoj strani Luka Bukić iz peterca vraća na plus dva.

U trećoj četvrtini Mladost je pojačala ritam i pobjegla na 9:4, golom Bowena u zadnjih deset minuta došla je i do najviših 10:4, ali onda slijedi opuštanje i razlog za Bajićevo čupanje kose.

Do završnih minutu i pol Solaris je smanjio na 11:8, nije zaprijetio nekim povratkom, ali je narušio ritam Mladosti koja je potpuno izgubila nit igre i završilo je samo s tri razlike za Žapce.

Najbolji kod Mladosti bili su Marcelić s 12 obrana iz 18 udarac u okvir gola, Bukić je postigao četiri gola, Cosmin Radu tri, a po jedan su dodali Franko Lazić, Alex Bowen, Konstantin Harkov i Josip Vrlić.

Kod Solarisa Roko Pelicarić zabio je četiri gola, a po jedan su dodali Štrkalj, Nino Mudražija, Eugen Koprčina i Željko Kovačić.