Budućnost bolja od Partizana, uz mizeran doprinos Božića

Matej Kačan • nedjelja, 24.11.2019.

Deveto kolo ABA lige nastavilo se u Morači gdje su Budućnost i Partizan odigrali utakmicu kola. Na kraju je domaćin bio bolji sa 65:60...

Vrlo neizvjesna i napadački siromašna utakmica odigrala se u podgoričkoj Morači, a domaća Budućnost je zadržala vrh abaligaške ljestvice pobjedom nad Partizanom od 65:60.

Kroz većinu utakmice vodio je Partizan, a Budućnost je prešla u vodstvo tek pred sam kraj utakmice. Nakon deset minuta igre je 19:12 za Partizan, a sredinom druge dionice Budućnost se vraća u egal.

Ipak, Zagorac i Gordić vraćaju Partizanu prednost i to od osam poena na velikom odmoru, a početkom drugog dijela nakon trice Veličkovića je i najvećih 40:31. Do kraja treće dionice Budućnost ipak radi 20:12 i nalazi se u minimalnom zaostatku.

Egal se nastavio do samog kraja utakmice, posebno zahvaljujući mizernom broju poena u posljednjih 10 minuta. Minutu prije konca Jaramaz tricom postavlja 60:60, a utakmicu su domaćini ipak završili serijom 5:0 preko Ivanovića i slobodnih bacanja Scotta.

Pobjednike je s 14 poena vodio Cobbs, a double-double od po 12 poena i skokova je dodao Hassan Martin. Luka Božić je upisao tek dva dodavanja. Veličković je kod Partizana bio jedini dvoznamenkast s 11 ubačaja.