Serie A, 13. kolo, 25.11.2019, 15:00 h
Lecce
Lecce 2:2 Cagliari
Cagliari

Show program u Lecceu: Tri crvena kartona, dva penala pa i izjednačujući gol u sudačkoj nadoknadi

Petar Jenjić • ponedjeljak, 25.11.2019.

U utakmici 13. kola talijanske Serie A Lecce i Cagliari odigrali su bez pobjednika rezultatom 2:2. To će biti susret koji će se pamtiti po zadnjih deset minuta...

Deset minuta prije kraja činilo se kako će to biti još jedna mirna utakmica. Cagliari je vodio s 2:0, ali otada pa sve do kraja vidjeli smo tri crvena kartona, jedan penal i u konačnici povratak Leccea na 2:2.

Niz gostiju bez poraza tako se produžio na deset kola, dok je domaćinu ovo bio peti remi u zadnjih šest utakmica.

Gostujuća momčad povela je u 30. minuti, dobivši penal nakon igranja rukom domaćeg igrača. Siguran je izvođač bio Joao Pedro.

Rezultat se nije mijenjao sve do 67. minute kada Cagliari podebljava vodstvo. Domaća obrana nije uspjela odbiti loptu poslije jednog centaršuta, a do nje je na rubu kaznenog prostora stigao Radja Nainggolan koji sjajnim udarcem matira protivničkog vratara.

Međutim, u zadnjih deset minuta uslijedio je pravi show-program u režiji obje momčadi. Sve je krenulo kada je Fabrizio Cacciatore zaradio izravan crveni karton jer je rukom zaustavio siguran pogodak Leccea.

Penal je pogodio Gianluca Lapadula koji je potrčao uzeti loptu i odnijeti na centar. Međutim, vratar Cagliarija Robin Olsen ispucao je loptu što se igraču Leccea nije svidjelo pa je došlo do naguravanja i udaranja te su obojica zbog toga bila isključena.

I onda u prvoj minuti sudačke nadoknade domaća momčad dolazi do poravnanja i boda, a strijelac je bio Marco Calderoni. U dresu gostiju Marko Rog igrao je do 87. minute.