Milan 1:1 Napoli
Napoli

Ozljeda i neuvjerljiv nastup Rebića u remiju protiv Napolija

Branimir Korać • subota, 23.11.2019.

Niti Milan niti Napoli, a niti Ante Rebić ove sezone nisu niti blizu onog što se od njih očekivalo. Rebić je napokon dobio priliku za nastup od prve minuta, ali i sam nastup bio je dosta skroman, a da stvar bude još gora, čini se kako je zaradio ozljedu koljena...

Očajnički su trebali pobjedu i Milan i Napoli, oba kluba su u problemima i moraju nekako podići raspoloženje, popraviti atmosferu i zaigrati bolje. U Napoliju je bio opsadno stanje zbog sukoba igrača, trenera i vlasnika kluba, a Milan tone u prosječnosti i izgleda jako loše već godinama i sve poteze koje povlači ne donose napredak.

Ante Rebić napokon je dobio priliku za nastup, ali nije briljirao. Na njemu se možda najbolje vidi kako mu nedostaju nastupi, potpuno je van forme, a kako je već jednom imao stresno i traumatično talijansko iskustvo u kojem je bio na marginama, možda mu jednostavno ne odgovara talijanski nogomet i u njemu se ne snalazi najbolje.

Da stvar bude još lošija, tijekom prvog poluvremena zaradio je udarac u koljeno i na poluvremenu je napustio igru dok je umjesto njega ušao Franck Kessie.

Napoli je prvi došao do pogotka i to u 24. minuti kada je Lorenzo Insigne odlično opalio s 18 metara, lopta je pogodila gredu, a nakon što se odbila, na nju je natrčao Hirving Lozano i pospremio je u mrežu.

Svega pet minuta kasnije Rade Krunić pronalazi Giacoma Bonaventuru koji je sjajno opalio sa 16 metara i poravnao na 1:1.

Imao je Rebić još jednu dobru situaciju u završnici prvog dijela, ali je reagirao dosta loše i ostalo je 1:1.