Jurić do pobjede nad Badeljom i gornje polovice ljestvice, Rimljani uspješni

Matej Kačan • nedjelja, 24.11.2019.

Tri susreta su bila na rasporedu u 15 sati u talijanskoj Seriji A. Verona Ivana Jurića došla je do pobjede protiv Fiorentine, Roma je bila uvjerljiva s Bresciom, a Lazio je u nadoknadi došao do pobjede kod Sassuola...

Hellas Verona hrvatskog stručnjaka Ivana Jurića nastavlja s dobrim igrama. Nakon dvije pobjede i tijesnog poraza od Intera, Verona je stigla do domaće pobjede nad Fiorentinom koju je time i preskočila na devetom mjestu ljestvice.

U prvom poluvremenu je Verona potpuno dominirala te je uputila devet udaraca na vrata Fiorentine. Verre i Faraoni su promašivali prilike, a na odmor se otišlo s 0:0.

U drugi dio bolje je krenula Fiorentina koja ipak nije došla do ozbiljnije šanse, a u dominaciji je goste presjekao pogodak Samuela Di Carminea koji u 66. minuti postavlja konačnih 1:0. U 90. minuti je još pogodak postigao Stepinski, ali je pogodak poništen radi zaleđa. Milan Badelj je odigrao 90 minuta za poražene goste.

U borbi za treće i četvrto mjesto i Ligu prvaka rimski klubovi su došli do vrijednih pobjeda Inter i Juventusu pobjegli, ali velika se borba vodi za prve pratilje gdje konkurira četiri-pet klubova.

Uvjerljiviju pobjedu je ostvarila Roma koja je, istini za volju, imala i lakši posao. U Rim je u goste došla Brescia s četiri poraza u nizu, a 3:0 je bilo dovoljno za 25. bod Rome i peti poraz Brescije za redom.

U prvom poluvremenu je Roma dominirala tek posjedom, ali je oštrica napada bila poprilično tupa. U jalovih 45 minuta vidjeli smo tek po priliku na svakoj strani i miroljubivih 0:0.

Drugi dio donosi agresivnu i razgoropađenu "Vučicu" koja je odigrala kako joj ime i renome nalažu. Na brzinu su u osam minuta Rimljani postigli dva gola. Prvi je djelo Chrisa Smallinga iz kornera koji je izveo Lorenzo Pellegrini, a u 57. minuti Smalling je u ulozi asistenta za Mancinija koji postavlja 2:0.

Već u 63. minuti treći gol zabija Zaniolo, ali se VAR ne slaže s tim jer je lopta prije pogotka izašla iz granica terena. Brescia nije bila te sreće tri minute kasnije kad Edin Džeko rješava svaku sumnju i postavlja konačan rezultat. Do kraja je Džeko postigao još jedan gol, ali je taj poništen radi zaleđa.

Nikola Kalinić ima ozljedu koljena, a znamo i da više nije u Rominim planovima te mu posudba neće biti produžena. Roma je s 25 bodova četvrta na ljestvici.

A s dva boda više treće mjesto drži Lazio koji je kod Sassuola upisao petu pobjedu u nizu. Igrače iz glavnog grada Italije je u vodstvo doveo sjajni Ciro Immobile koji ne prestaje zabijati, a pred sam kraj poluvremena je izjednačio Caputo.

Dugo je Lazio napadao u drugom dijelu, ali obranu domaćina nije bilo moguće probiti. Nakon 45 minuta činilo se da je stvar riješena te da će se bodovi podijeliti, u nadoknadi se pojavio Felipe Caicedo koji postavlja 1:2 i donosi vrijedna tri boda za Lazio koji sada čeka ishod utakmice u kojoj igra konkurent za treće mjesto, ekipa Cagliarija.