Bradariću 90 minuta u pobjedi Lillea, Lyon uvjerljiv na gostovanju

Matej Kačan • petak, 06.12.2019.

17. kolo francuske Ligue 1 imalo je dva dvoboja na rasporedu u petak, a Hrvatska je imala predstavnika u liku Domagoja Bradarića na utakmici Lillea i Bresta...

Lille je u posljednje vrijeme zaredao s dobrim partijama pa je nakon poraza od PSG-a nanizao tri pobjede za redom, a zanimljivo je da su sve tri došle s minimalnim rezultatom od 1:0. Najnovija je djelo Osimhena koji je u 16. minuti postigao pogodak vrijedan tri boda protiv Bresta.

Brest tako ostaje na 12. mjestu tablice, a pobjeda Lillea je mogla biti uvjerljivija jer je domaća ekipa pokazala ogromnu dominaciju u napadima, pogotovo u drugom dijelu. Najkonkretniju šansu za povećanje rezultata imao je Bamba s bijele točke u nadoknadi, ali mu je Larsonneur obranio.

Domagoj Bradarić odradio je solidnih 90 minuta na lijevom boku pobjedničke momčadi.

Baš protiv Lillea je Lyon upisao neugodan poraz u prošlom kolu, ali je gostovanje kod Nimesa došlo kao idealna prilika za vidanje rana. Nimes je grozan posljednji i u zadnjih pet utakmica ima tek jedan bod pa Lyon nije imao nikakvih problema zabiti četiri pogotka fenjerašu.

Tome je pomogla i izrazita nedisciplina igrača Nimesa koji su u prvom dijelu stigli dobiti dva crvena kartona i skriviti jedanaesterac. Crvenim kartonom susret je otvorio Theo Valls već u petoj minuti, a samo devet minuta kasnije njegov suigrač Pablo Martinez neoprezno starta na protivnika u svom kaznenom prostoru.

S bijele točke siguran je Memphis Depay u 16. minuti, a isti igrač gađa vratnicu iz mrtve šanse u 20. minuti. U 38. i 40. Gaetan Paquiez radi nevjerojatne gluposti i zarađuje dva žuta kartona u razmaku od samo tri minute.

To je bio znak da će se utakmica prelomiti jer Nimes s devetoricom nikako nije mogao parirati raspoloženom Lyonu. Tako je i bilo jer Depay u 64., Aouar u 71. i Andersen u 79. rješavaju utakmicu i postavljaju visokih 0:4 za Lyon koji se barem privremeno penje na peto mjesto tablice.