Bjelovarčanke u tijesnom dvoboju svladale Koku, 19 golova Gavrić nije pomoglo Zrinskom, Lokomotiva rutinski

Branimir Korać • nedjelja, 08.12.2019.

Odigrana su još četiri susreta 11. kola 1. HRL za žene. Neizvjesno je bilo u Bjelovaru i Virovitici, a izvjesno u Crikvenici i Zagrebu...

Kao što je Vladimir Canjuga i najavio, u Bjelovaru se vodila velika borba, a pobjednika su odlučile nijanse. Domaće rukometašice na kraju su slavile s 23:21, a ključnom se na kraju pokazala serija 3:0 sredinom drugog poluvremena nakon koje Koka više niti jednom nije došla do poravnanja.

U domaćem sastavu Karmela Pokopac upisala je 14 obrana, a po pet golova postigle su Marija Borković i Josipa Mamić. Kod Koke Ivana Dežić postigla je također pet golova, ali iz 15 pokušaja.

Murvica je i dalje na dnu ljestvice bez ijednog osvojenog boda, a ovaj put poražena je kod kuće protiv Osijeka 25:34. Od početka sve je krenulo krivim smjerom za Murvicu, vrlo brzo ušla je u zaostatak 1:5 i do kraja susreta nije se uspjela oporaviti već je u zadnjih pet minuta samo smanjila zaostatak na jednoznamenkastu razliku s četiri uzastopna gola.

Po osam golova kod Osijeka postigle su Lea Hren i Dora Lacković dok je Zorana Milić dodala šest golova. Kod Murvice Antonela Kalčić postigla je pet golova.

Virovitica se budi i na krilima Maje Kožnjak i Tamare Hudoletnjak bilježi pobjede. U prvih sedam kola nije imala niti bod, ali u zadnja četiri upisala je dvije pobjede, remi i poraz. Zadnju pobjedu upisala je porotiv Zrinskog s 35:34 golom Kožnjak minutu prije kraja.

Kožnjak je postigla 12 golova, Hudoletnjak deset, Ivana Kirin šest, a Tena Mioč Cabadaj pet golova. Kod poraženih nevjerojatnih 19 golova postigla je Ana Maria Gavrić, sedam je dodala Viktoria Šestak, a šest Lea Vukojević.

Lokomotiva je očekivano slavila protiv Dalmatinke, problema nije bilo, a gošće se moraju zadovoljiti poraz 26:20. S obzirom da su Lokosice dosad bile još uvjerljivije, Dalmatinka je izbjegla katastrofu.

Slavljenica Tea Pijević skupila je 18 obrana, sedam golova postigla je Paula Posavec, a šest Sara Šenvald. Kod Dalmatinke šest golova zabila je Lana Jarak.