Španjolke sjajnim nastupom u drugom poluvremenu izbacile Norvešku i ušle u finale

Mihaela Bradovski • petak, 13.12.2019.

Poznate su finalistice Svjetskog prvenstva u rukometu. Nizozemskoj se u finalu pridružila Španjolska koja je bila bolja od Norveške s 28:22...

Iako su stručnjaci u velikoj mjeri predviđali finale Svjetskog prvenstva s Norveškom i Rusijom, dogodit će se upravo suprotno. Te dvije reprezentacije će se susresti, ali u susretu za treće mjesto.

Španjolke su prolaz u finale izborile fantastičnim drugim poluvremenom protiv Norveške. I u prvom dijelu imale su lijepu prednost, no tu se Norveška vratila, ali u drugom dijelu nije uspjela.

Prvi put Španjolke su pobjegle sredinom prvog poluvremena serijom 4:0 kada su otišle na 10:6, Norveška se oporavila i na poluvremenu je na semaforu stajalo 13:13.

U drugom dijelu ipak drugačija slika. Španjolke su odmah otišle na 17:14, s dva brza gola Norveška je došla na gol zaostatka, no nakon toga norveški napad ulazi u velike probleme i Španjolska radi 10:3 i rješava pitanje prolaza u finale.

U nastavku susreta Norvežanke su malo smanjile zaostatak, ali ništa dramatično i otišle su u visok poraz.

Alexandrina Cabral postigla je sedam golova, a Almudena Rodriguez dodala je šest.

Kod Norveške Malin Aune postigla je pet pogodaka.