Budimir izborio kazneni udarac i zabio za veliki bod u Vigu, Getafe sredio i Valladolida

Branimir Korać • nedjelja, 15.12.2019.

Ante Budimir ove sezone igra vrlo važnu ulogu u dresu Mallorce, a u Vigu je sudjelovao kod oba pogotka. U prvom poluvremenu je izborio kazneni udarac, a u drugom i sam zabio za poravnanje i bod...

U ranijem nedjeljnom terminu odigrana su dva susreta 17. kola La Lige. Getafe je prvo bio bolji od Valladolida, a zatim je Mallorca odigrala 2:2 kod Celte.

U Vigu je bilo vrlo uzbudljivo, domaćin je dva puta bio u vodstvu, ali Mallorca se oba puta vratila u utakmicu.

U 20. minuti Rafinha je doveo Celtu u vodstvo lijepim udarcem glavom, ali niti 15 minuta kasnije gosti su se vratili. Potpuno bezazleno prilikom izvođenja auta u 16 metara s leđa je gurnut Ante Budimir i uz pomoć VAR-a dosuđen je kazneni udarac koji realizira Salva Sevilla.

U drugom dijelu odmah novi penal samo na drugoj strani, a precizan je bio Iako Aspas,

Kada je u 78. minuti Raillo zaradio drugi žuti karton i Mallorca ostala s igračem manje, činilo se da će Celta upisati novu pobjedu, a Mallorca četvrti uzastopni poraz, ali u 83. minuti lopta je u 16 metara idealno stala Budimiru na šut i on s nekih šest metara rutinski poravnava.

Budimir je vrlo dobro odradio cijelu utakmicu.

Getafe je u ne baš sjajnoj utakmici svladao Vallodilid s 2:0 i nastavio je odličan niz kao što je i Valladolid nastavio negativan.

U 36. minuti Marc Cucurella Cucu doveo je domaćina u vodstvo, a u 82. minuti nakon fantastičnog centaršuta Mate iz jako teške pozicije, Angel je imao puno lakši posao i bez problema je pogodio za konačnih 2:0.