Athletic i Eibar bez golova, Atletico u drugom dijelu slomio Osasunu

Matej Kačan • nedjelja, 15.12.2019.

Dvije utakmice su donijele završetak subote u španjolskoj La Ligi. Athletic je u Bilbau kiksao protiv Eibara, dok je Atletico u Madridu slomio Osasunu u kasnijoj fazi susreta...

Athletic je u svom Bilbau dočekao Eibar koji ne zna za pobjedu već tjednima, a baš u Baskiji je uspio izvući remi nakon niza poraza. Susret je završen bez golova, a nije niti bilo nekih velikih šansi u jednom prilično nezanimljivom susretu.

Vidjeli smo čak dva pogotka Bilbaa, ali su oba poništena. Inigo Cordoba je prilikom trešnje mreže u nadoknadi prvog dijela bilo u zaleđu, a isti problem zadesio je Baskijce prilikom akcije za autogol Eibara koji je postigao Roberto Correa pa je susret završen podjelom bodova.

Osasuna je u Madridu na susret s Atleticom izašla poprilično otvorenog garda i napadački nastrojena, a to nam je ponudilo vrlo sadržajan susret pun tempa, ali bez pogodaka sve do kasnije faze utakmice. Napadači na obje strane su se pošteno ispromašivali pa je pravo razočarenje što su u ovakvom susretu pala tek dva pogotka.

Prva prijeti Osasuna preko Garcie u 4. i Estupinana u 6. minuti. Nakon početnog pritiska gostiju na scenu stupa Atletico pa redom prijede Morata dva puta te Felix i Lemar. Do kraja prvog poluvremena šanse se nastavljau nizati, ali ni Saul za domaćina ni Roberto Torres za goste nisu precizni.

U drugom dijelu igra miruje 15 minuta, a onda kreće vatromet. prvo šanse promašuju Correa za Atletico i Avila za Osasunu, a onda u 67. minuti napokon mrežu glavom trese Morata. Samo osam minuta kasnije Saul postiže pogodak za konačnih 2:0.

U 86. minuti Morata opet trese mrežu, ali je pogodak poništen radi zaleđa. Atletico se s ova tri boda popeo na četvrto mjesto ljestvice s 29 bodova.