Bez velikih iznenađenja u Liga kupu: PSG i Lyon sigurni

Jan Šneler • četvrtak, 19.12.2019.

Kompletirani su susreti osmine finala francuskog Liga kupa, a jednako kao u Engleskoj, u borbi za naslov ostale su samo prvoligaške momčadi...

Prilično očekivano završili su susreti osmine finala francuskog Liga kupa. Nakon jučerašnjeg prolaza Reimsa i Lillea, još šest prvoligaških sastava osiguralo je nastup u četvrtfinalu.

Lyon je uvjerljivo slavio protiv Toulousea s 4:1. Domaći su bili bolji i već nakon 17 minuta vodili su s 2:0. Strijelce su bili Bertrand Traore i Jean Lucas. U nastavku je Kouadio Kone nakratko smanjio zaostatak, ali vrlo brzo, u 57. minuti Traore vraća na 3:1. Konačni rezultat postavio je Martin Terrier u sudačkoj nadoknadi.

Jednakim rezultatom PSG je slavio na gostovanju kod Le Mansa. Parižani su vrlo rano sve nedoumice otklonili. U 21. minuti zabio je Pablo Sarabia, a s još dva gola Kylian Mbappe je potvrdio pobjedu gostiju. U 48. minuti Angel Di Maria dodatno komplicira stanje Le Mansu koji je uspio počasni pogodak postići u 54. minuti. Strijelac je bio Harisson Manzala.

Brest je na svom terenu svladao Bordeaux s 2:0. Pogotke su postigli Samuel Grandsir i Gaetan Charbonier. Toma Bašić odigrao je svih 90 minuta za poražene goste. U najuzbudljivijem susretu dana, Amiens je s 3:2 porazio Rennes. Gosti su poveli iz jedanaesterca preko Benjamina Bourigeauda. Mini preokret domaći su napravili pogocima Bonganija Zungua i Johna Mendoze.

Rennes se vraća u igru golom Adriena Hunoua, no u posljednjim trenucima susreta, Thomas Monconduit donosi Amiensu prolaz dalje. Dodajmo još kako su mjesto u četvrtfinalu izborili i St. Etienne te Strasbourg, uz jučerašnje pobjednike Reims i Lille.

Nakon odigranih dvoboja napravljen je ždrijeb četvrtfinala te će se tako za mjesto u polufinalu boriti:

Lyon - Brest

PSG - St. Etienne

Lille - Amiens

Reims - Strasbourg

Igra se na jednu dobivenu utakmicu, a susreti su na rasporedu 7. i 8. siječnja sljedeće godine.