Zadar vodio do zadnje dvije minute pa izgubio u Novom Mestu

Matej Kačan • nedjelja, 29.12.2019.

Zadar je seriju sjajnih rezultata prekinuo na gostovanju u Novom Mestu. U sklopu 13. kola ABA lige Krka je kod kuće bila bolja sa 76:74...

Zadar je u posljednja dva kola ABA lige kod kuće skinuo Budućnost i Crvenu zvezdu, ali utakmice poput ove pokazuju zašto se Zadrani ipak bore za ostanak u ligi. Zadar je većinu drugog poluvremena vodio kod Krke, ali nikako nije uspijevao prelomiti da bi na kraju prosuo pobjedu.

Odmah od starta je bilo jasno kakva nas utakmica očekuje. Krka je prva sa 7:2 pokrenula trend igre da se neka od ekipa odvoji na pet-šest poena prednosti i onda dopusti povratak protivnika. Tako je bilo odmah jer Zadar brzo preokreće na svojih 17:12 da bi prvih deset minuta završilo s 18:18.

Drugu dionicu dobro otvara domaćin, a Zadar se mučio uopće zabiti koš pa je u 14. minuti 25:20. Opet se Zadar vraća, ali Krka stalno bježi na pet razlike da bi Vuković vratio goste na zaostatak od 37:35 na poluvremenu.

Odmah na startu drugog dijela Zadar radi 7:0, ali po običaju ne prelama susret već Krka odgovara sa svojih 8:0. Igralo se tako koš na koš dok Zadrane nije povukao Allen za tri razlike i malo zraka nakon 30 minuta igre.

U posljednjoj četvrtini opet ista pjesma, Zadar ide na pet razlike, ali se Krka vraća. Kad su Allen i Ivanov povezali pet poena možda se činilo da Zadar u posljednje četiri minute može mirno privesti utakmicu kraju s plus sedam, ali je Krka preko Jošila i Ramljaka napravila konačnih 12:3 i dobila sa 76:74.

Može Zadrane boljeti ovaj poraz jer bi se s pobjedom priključili baš Krki i Ciboni na četiri pobjede, a bili su vrlo blizu. Na kraju ih je pokopao slab šut za tricu i sa slobodnih bacanja i propuštene prilike za odvajanje na osjetniju prednost.

Krku je do zaslužene pobjede vodio Glenn Cosey sa 17 poena, a isto toliko je dodao i Luka Lapornik. Hrvati su također dali svoj obol, Ivan Ramljak je postigao 14 poena, dok je Paolo Marinelli podijelio tri asistencije.

Zadrane koje čeka niz utakmica koje će odlučiti ABA sudbinu ove ekipe je s 21 poenom vodio Allen, a po 12 su dodali Keller i Vuković.