Blažić u zadnjim sekundama donio pobjedu Cedeviti Olimpiji u Draženovu domu

Petar Jenjić • nedjelja, 29.12.2019.

Do desete pobjede sezone stigla je Cedevita Olimpija koja je u podnevnom terminu bila bolja od Cibone sa 84:82...

U podnevnom susretu ABA lige u Draženovu domu, poraz je upisala Cibona, četvrti uzastopni. Bolja je od Vukova bila Cedevita Olimpija koja je slavila sa 84:82 te upisala treće uzastopno slavlje, a deseto ukupno u sezoni.

Cibona je bolje otvorila utakmicu uz vodstvo od 13:6, no slovenska momčad uzvraća serijom od 14 uzastopnih koševa te tako preuzima vodstvo koje čuva bez većih problema do kraja četvrtine (26:17).

Cedevita je imala 12 poena prednosti u 14. minuti susreta (38:26), a nešto ranije i 14 poena viška, no domaćin se uspijeva vratiti u utakmicu. Do kraja poluvremena Cibona je primila tek jedan poen te ga zaključila u minimalnom zaostatku (39:38).

Serijom 6:2 otvorila je treću dionicu te prešla u vodstvo. Bio je to jako dobar period igre Cibone koja je imala osam poena viška, osam i pol minuta prije kraja utakmice (69:61). Uslijedila je serija Cedevite 11:2 koja je vratila nakratko prednost na svoju stranu.

Egal je ostao sve do samog kraja, a Cibona je imala vodstvo sve do posljednjih sekundi susreta (82:81) kada je Jaka Blažić dobio je prekršaj na trici i pogodio sva tri slobodna bacanja za pobjedu.

Ryan Boatright predvodio je Cedevitu sa 17 poena i pet dodavanja, dok je Jaka Blažić dodao 14 poena, pet skokova i pet asistencija.

Shane Gibson ubacio je 20 poena kod Cibone, Ivan Novačić dodao je 12 poena i pet skokova.