Igokea do velikog skalpa, u Laktašima pao Mornar

Matej Kačan • petak, 27.12.2019.

13. kolo ABA lige otvoreno je u Laktašima gdje je domaća Igokea svladala Mornar iz Bara s 98:91...

Zahuktava se borba za ostanak u ABA ligi. Nakon što je Zadar uzeo nekoliko velikih skalpova i pobjegao s dna, izgleda da sličan ritam nameće i Igokea koja je priredila iznenađenje i svladala Mornar za svoju treću pobjedu u 13 susreta.

Krenuo je Mornar izvrsno s 11:0, ali odmah su domaćini pokazali da se neće tako lako predati te odgovaraju sa svojih 10:0 koji su se protegli i na 15:2 za prvo vodstvo Igokee. Egal ostaje do konca prvih deset minuta i 29:28 za goste.

Sličnim ritmom se igralo i narednih 20 minuta te rezultat ne ulazi u neke veće amplitude. Vrijedi tek izdvojiti 9:0 seriju Igokee predvođene Greenom polovicom treće dionice za 66:58, ali se već do kraja četvrtine Mornar vraća na poravnatih 72:72.

U posljednju dionicu bolje su krenuli gosti koje Šehović, Bjelica i Harris vode na četiri razlike, ali onda kreće serija koja prelama susret. Igokea je napravila sjajnih 16:2, a u tim trenucima su se već sjajnom Greenu pridružili i Vaughn i Talić.

Tako je nakon 37 minuta košarke 93:83, a do kraja se Mornar pokušao približiti, no Vaughn i Green su bili sigurni s linije slobodnih bacanja za 98:91 i veliku pobjedu Igokee.

Pobjednik je imao pet dvoznamenkastih igrača, a istaknuli su se Amerikanci. Michael Green je ubacio 27 uz devet dodavanja, dok je Rashad Vaughn dodao 22. I kod Mornara su dominirali stranci. Novopridošli Harris je preuzeo uzde sa 17 ubačaja, dok je Jacob Pullen uz 16 poena podijelio i osam asistencija. Damir Markota nije bio raspoložen te je upisao tek dva skoka za poražene.