Primorska bez šansi u Beogradu, Partizan do drugog mjesta

Matej Kačan • nedjelja, 29.12.2019.

Nedjeljni dio 13. kola ABA lige u Beogradu su zaključili košarkaši Partizana koji su s uvjerljivih 81:62 svladali momčad Primorske iz Kopra...

Primorska se našla u financijskim nedaćama i očekuje se značajan pad momčadi iz Kopra. Niz poraza već je počeo i to protiv beogradskih klubova koji pucaju na sam vrh ABA lige. Nakon Zvezde, Primorsku je svladao i Partizan.

Primorska je u utakmicu krenula s dvije trice za 3:0 i 6:3, a to je bilo sve od gostujućeg vodstva večeras. Partizan je do kraja prve dionice okrenuo vodu na svoj mlin te nakon 10 minuta vodi 19:16, a na prvu osjetniju prednost otišao je nakon 9:2 otvaranja druge dionice za 28:18.

Nije se Primorska predavala, ali Jaramaz i Gordić održavaju prednost "crno-belih" od devet razlike na poluvremenu. Drugi dio bolje otvara Primorska i sa 7:0 dolazi do minus dva, ali Partizan preko Veličkovića i Waldena brzo juri natrag na dvoznamenkastu prednost koja raste do 17 razlike.

Posljednjih deset minuta prošlo je u održavanju već nametnutog stanja, a semafor je stao na konačnih 81:62 kojeg je s 15 poena predvodio Rashawn Thomas koji je jedini bio dvoznamenkast u napadačkoj demokraciji Partizana.

Kod Primorske su po 15 ubacili Vončina, Marinković i Barič, dok je ostatak ekipe zajedno ubacio 17 poena.